Social Icons

pondělí 14. května 2012

Recenze: Prokletí


Autor: L.J.Smith
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2012
Číslo vydání: 1.vydání
Počet stran: 223 stran
L.J.Smith je americká spisovatelka. Píše knihy převážně pro mládež. Její knihy jsou nejčastěji fantasy s prvky romance.
Její spisovatelská kariéra se pořádně "rozjela", když jí přišla nabídka na práci od Alloy Entertinment, kam poslala ukázku své asi nejznámější a nejoblíbenější série - Upířích deníků.

Upří deníky se navíc dočkaly televizního zpracování a v podobě seriálu je vysílá americká televizní stanice The CW. U nás je budou vysílat na Nově každý všední den od 31.5.
Anotace:
Propadli jste zcela Upířím deníkům? Zajímá vás, jaké události předcházely jejich ději? Pak si určitě nenechte ujít další napínavou upíří sérii, ve které vás opět čeká velká dávná napěti, tajemna a romantiky.
Stefan opustil New Orleans a odjel do NY. Slíbil si, že už se nebude živit lidskou krví a začal být znovu šťastný. Když už si ale myslí, že konečně opustil svoji minulost, zjistí, že před bratrem nikdy nemůže uniknout. Damon má pro oba velké plány.
Třetí díl napínavé série Upíří deníky - Stefanovy deníky.
*

Hlavní postavou, jak už je podle názvu zřejmé, je Stefan Salvatore. Jeden ze dvou synů Giuseppe Salvatore, který se kvůli své lásce ke krásné upírce Katherin Pierce, nechal zabít a následně přeměnit na upíra.

Stefana pronásleduje jeho bratr Damon, který mu vyčítá, že ho přinutil napít se lidské krve a tudíž se nechat také přeměnit v upíra.
Stefanovi pomáhá jeho kamarádka Lexi, která mu je vždy oporou. Naučila ho nepít lidskou krev a vytáhne ho z každé šlamastyky.
*

Stefan se snaží být hodný upír, slíbil si, že už se nikdy nenapije lidské krve. Usadí se v NY, kde v místním parku "vycucává" veverky.

Jednou večer, při svém nočním lovu, najde u sochy leže raněnou dívku. Dívka silně krvácí a pomalu umírá. Stefan v sobě přemůže touhu po krvi, dá dívce napít své vlastní krve a tím ji zachrání.
Když ji odvede domů, její rodiče jsou šťastní, že Bridget zachránil a pozvou Stefana do svého domu, kde o něj s láskou pečují. Všichni kromě Margaret jsou ze Stefana nadšení.
Stefan je Bridget pozván na ples, kde je představen jako šlechetný muž, který zachránil dívku v nesnázích. Bridget představí Stefanovi budoucího manžela své sestry - hraběte DeSangue, kterého Stefan ihned pozná, je to jeho bratr Damon!
Co má Damon s milou rodinkou v plánu?
*
Obálka na knihu sedí. Je celkově tmavá, taková tajemná. Nevím, ale proč je na obálce Elena, když kniha o ní vůbec není. Jinak celkově zapadá do tématu.
*

Kniha je ze začátku mírně nudná, ale brzo má velmi rychlý spád, dramatický převrat a spoustu zápletek. U knihy se rozhodně nebudete nudit a doslova vás pohltí, nejenom zvědavost, co má Damon v plánu, ale i ostatní věci, které vám rozhodně nechci prozradit ;)

*
Na tento styl psaní jsem zvyklá. Žádné složité popisy, ale ani žádné jednoduché vyjadřování. Taková zlatá střední cesta. Kniha popisuje děj ze Stefanova pohledu, tudíž můžeme vidět, co se postavě honí hlavou, co si zrovna myslí a co by nejraději udělala.
*
Kniha je jednoduchá, nenáročná. Dá se přečíst během několika málo hodin a děj vás doslova pohltí. Občas jsou sice nudné pasáže, obzvlášť, když se Stefan rozhoduje, co udělá, ale všichni víme, že Stefan je dobrák, a že se vždy rozhodně správně.
Knize dávám 3/5. Kvůli občas nudným kapitolám, mírně zmatenému začátku a divné obálce, kde mi doopravdy Elena nesedí.

Žádné komentáře:

Okomentovat

 

Rozečtené série

Across the Universe by Beth Revis Alex Craft by Kalayna Price Black Dagger Brotherhood by J.R. Ward Blue Bloods by Melissa de la Cruz The Chemical Garden by Lauren Destefano Codex Alera by Jim Butcher Dark-Hunter by Sherrilyn Kenyon Daughter of Smoke and Bone by Laini Taylor The Demonata by Darren Shan Divergent by Veronica Roth Evernight by Claudia Gray Fallen by Lauren Kate Fifty Shades by E.L. James Firelight by Sophie Jordon Hercule Poirot by Agatha Christie Hex Hall by Rachel Hawkins House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast Hush, Hush by Becca Fitzpatrick If I Stay by Gayle Forman The Immortals by Alyson Noel Inheritance by Christopher Paolini The Iron Druid Chronicles by Kevin Hearne Iron Fey by Julie Kagawa Kate Daniels by Ilona Andrews Mara Dyer by Michelle Hodkin Mercedes Thompson by Patricia Briggs The Morganville Vampires by Rachel Caine The Mortal Instruments by Cassandra Clare Night Huntress by Jeaniene Frost Revenants by Amy Plum Ruby Red Trilogy by Kerstin Gier The Secret Circle by L.J. Smith The Seven Kingdoms by Kristin Cashore Twilight by Stephenie Meyer Under the Never Sky by Veronica Rossi Unearthly by Cynthia Hand Vampire Academy by Richelle Mead The Wolves of Mercy Falls by Maggie Stiefvater

Přečtené série

Harry Potter by J.K. Rowling The Hunger Games by Suzanne Collins Matched by Ally Condie Millennium by Stieg Larsson Nightshade by Andrea Cremer Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan The Selection by Kiera Cass

Oblíbené série

Alex Craft by Kalayna Price The Demonata by Darren Shan The Chemical Garden by Lauren Destefano Codex Alera by Jim Butcher Dark-Hunter by Sherrilyn Kenyon Harry Potter by J.K. Rowling Hercule Poirot by Agatha Christie The Hunger Games by Suzanne Collins Hush, Hush by Becca Fitzpatrick If I Stay by Gayle Forman Inheritance by Christopher Paolini Iron Fey by Julie Kagawa Millennium by Stieg Larsson Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan Ruby Red Trilogy by Kerstin Gier Vampire Academy by Richelle Mead

Jsem v týmu

The Chemical Garden by Lauren Destefano Fallen by Lauren Kate Firelight by Sophie Jordon Hex Hall by Rachel Hawkins House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast The Hunger Games by Suzanne Collins Hush, Hush by Becca Fitzpatrick Iron Fey by Julie Kagawa Matched by Ally Condie Mercedes Thompson by Patricia Briggs The Mortal Instruments by Cassandra Clare Night Huntress by Jeaniene Frost Nightshade by Andrea Cremer The Selection by Kiera Cass Slide by Jill Hathaway Twilight by Stephenie Meyer Under the Never Sky by Veronica Rossi Unearthly by Cynthia Hand Vampire Academy by Richelle Mead The Vampire Diaries by L.J. Smith
 
Blogger Templates