Social Icons

pátek 19. prosince 2014

Recenze: Syn pekel (2) - V moci démonů (RC)

Autorka: Michaela Burdová
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2013
Počet stran: 270
Žánr: Fantasy, Vlkodlaci, Elfové, Démoni, Young-adult
Anotace: Vydejme se do Velwetie, tajemné země obývané Temnovlky – nesmrtelnými bytostmi, ze kterých jde strach a lidé jsou pro ně pouhou kořistí.  Schyluje se k velké bitvě o moc a vlkodlak Neran a elfka Liadel se ocitají ve velkém nebezpečí. Liadel se chtějí zmocnit nejen démoni, aby získali zpět svou ztracenou sílu, ale také vůdkyně Temnovlků, aby ji využila pro svůj plán. Podaří se Neranovi uchránit milovanou elfku před temnými silami? Co budou muset obětovat pro to, aby mohli být spolu?
Pár slov o autorce: Michaela Burdová se narodila v roce 1989 v Příbrami a vyrůstala v malé vesničce u Sedlčan. Miluje rekreační potápění a zvířata, ráda čte, a to především fantasy literaturu. Ke psaní ji přivedl její velký koníček kreslení. Jejím literárním debutem se stala v roce 2008 fantasy trilogie Poselství jednorožců, první díl začala psát už v šestnácti letech. Třetí díl Záchrana Lilandgarie se umístil na 3. místě v ceně dětí ankety SUK za rok 2009. S celou trilogií se potom umístila mezi dvaceti nominovanými knihami na Zlatou knihu 2010 a také mezi dvaceti nominovanými autory. Trilogie Poselství jednorožců prorazila i do zahraničí a koncem roku 2010 vyjde v srbském nakladatelství Evro Giunti. (zdroj)
ISBN 978-80-253-1833-1

Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.
Po ukončené sérii Křišťály moci a Poselství jednorožců, se úspěšná česká autorka M.Burdová začala věnovat vlkodlakům. Druhý a zároveň poslední díl Syna pekel s názvem V moci démonů se poněkud liší. Autorka se snažila navodit hororovou atmosféru, a tak místo roztomilých koníků, jednorožců a pěkných malých zvířátek spíš čekejte spoustu vlkodlaků, démonů a temnovlků, kteří trhají celé vesnice na kusy.
*
Po úvodních pěti kapitolách se děj dostává tam, kde první díl skončil. Objevují se však nové postavy a nové zápletky. Hlavní hrdinové Neran a Liadel mají co dělat, aby zachránili svět. Ale nebude to tak jednoduché. Do cesty se jim postaví spousta překážek a oba se budou muset snažit, aby z nebezpečí vyvázli živí.
*
Celý děj se odehrává ve fantasy světě, kde můžete potkat temnovlky, elfy, trpaslíky a démony. I přes rozlehlost celého světa (mapa je v knize) hrdinové neujdou ani tři kroky a hrdinové jsou na místě.  I přes tento nedostatek je tento fantasy svět dobře vykreslen. Dokonce se mi i líbí názvy, které autorka pro jednotlivá místa vymyslela i fakt, že nakreslila vlastí mapu.
*
První díl Syna pekel se mi velmi líbil, a proto jsem byla velmi zvědavá, jak vše dopadne. Musím se ovšem přiznat, že mě autorka trošku zklamala. Ačkoliv se více ponoří do psychiky postav, odhalí nám Nerano dětství, ve zbytku děje působí postavy poněkud ploše. Vše se snaží zachránit humorem, který se ale ve špatnou dobu na špatném místě. Postavy vtipkují zrovna ve chvíli, kdy jim jde o život, což by většina hrdinů s pudem sebezáchovy, neudělala. Z toho důvodu nepůsobí akční a hororové scény až tak vážně, jak si autorka nejspíš představovala.
*
Od začátku knihy mi bylo jasné, že tato kniha je určena spíše mladším čtenářům, a proto bude děj zakončen stylem a žili šťastně až do smrti. I když jsem věděla, jak vše skončí, čekala jsem, že se autorka vytasí s nějakou tajnou zbraní či informací, která mi na poslední chvíli způsobí šok a celý děj se otočí o 180°. Zklamaně musím podotknout, že nic takového se nestalo.
*
Pokud hledáte knihu vhodnou spíše pro mladší čtenáře, autorka Míša Burdová jich má hned několik. V moci démonů bych doporučila mladším čtenářům, kterým nebude vadit omezenější slovní zásoba autorky, dětský styl psaní ani klišoidní konce.
*
2,5/5

*
Ještě jednou děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete objednat zde, na stránkách nakladatelství.

Žádné komentáře:

Okomentovat

 

Rozečtené série

Across the Universe by Beth Revis Alex Craft by Kalayna Price Black Dagger Brotherhood by J.R. Ward Blue Bloods by Melissa de la Cruz The Chemical Garden by Lauren Destefano Codex Alera by Jim Butcher Dark-Hunter by Sherrilyn Kenyon Daughter of Smoke and Bone by Laini Taylor The Demonata by Darren Shan Divergent by Veronica Roth Evernight by Claudia Gray Fallen by Lauren Kate Fifty Shades by E.L. James Firelight by Sophie Jordon Hercule Poirot by Agatha Christie Hex Hall by Rachel Hawkins House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast Hush, Hush by Becca Fitzpatrick If I Stay by Gayle Forman The Immortals by Alyson Noel Inheritance by Christopher Paolini The Iron Druid Chronicles by Kevin Hearne Iron Fey by Julie Kagawa Kate Daniels by Ilona Andrews Mara Dyer by Michelle Hodkin Mercedes Thompson by Patricia Briggs The Morganville Vampires by Rachel Caine The Mortal Instruments by Cassandra Clare Night Huntress by Jeaniene Frost Revenants by Amy Plum Ruby Red Trilogy by Kerstin Gier The Secret Circle by L.J. Smith The Seven Kingdoms by Kristin Cashore Twilight by Stephenie Meyer Under the Never Sky by Veronica Rossi Unearthly by Cynthia Hand Vampire Academy by Richelle Mead The Wolves of Mercy Falls by Maggie Stiefvater

Přečtené série

Harry Potter by J.K. Rowling The Hunger Games by Suzanne Collins Matched by Ally Condie Millennium by Stieg Larsson Nightshade by Andrea Cremer Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan The Selection by Kiera Cass

Oblíbené série

Alex Craft by Kalayna Price The Demonata by Darren Shan The Chemical Garden by Lauren Destefano Codex Alera by Jim Butcher Dark-Hunter by Sherrilyn Kenyon Harry Potter by J.K. Rowling Hercule Poirot by Agatha Christie The Hunger Games by Suzanne Collins Hush, Hush by Becca Fitzpatrick If I Stay by Gayle Forman Inheritance by Christopher Paolini Iron Fey by Julie Kagawa Millennium by Stieg Larsson Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan Ruby Red Trilogy by Kerstin Gier Vampire Academy by Richelle Mead

Jsem v týmu

The Chemical Garden by Lauren Destefano Fallen by Lauren Kate Firelight by Sophie Jordon Hex Hall by Rachel Hawkins House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast The Hunger Games by Suzanne Collins Hush, Hush by Becca Fitzpatrick Iron Fey by Julie Kagawa Matched by Ally Condie Mercedes Thompson by Patricia Briggs The Mortal Instruments by Cassandra Clare Night Huntress by Jeaniene Frost Nightshade by Andrea Cremer The Selection by Kiera Cass Slide by Jill Hathaway Twilight by Stephenie Meyer Under the Never Sky by Veronica Rossi Unearthly by Cynthia Hand Vampire Academy by Richelle Mead The Vampire Diaries by L.J. Smith
 
Blogger Templates