Social Icons

neděle 6. července 2014

Recenze: Láska bez scénáře (RC)

Autorka: Tina Reber
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2014
Počet stran: 656
Žánr: Romantika, Adult
Anotace: Ryan Christensen neměl jiné přání, než být hercem. Ani v těch nejdivočejších snech si však nedokázal představit život, ve kterém by ho pronásledovaly fanynky a paparazziové a navzájem se o něj přetahovala všechna hollywoodská studia. Během filmování v malém městě na Rhode Islandu je nucen vyhledat v místním baru útočiště před davem vřískajících fanynek… a nalezne mnohem víc, než čekal.  Taryn Mitchellová má za sebou neúšpěšný vztah a došla k závěru, že bude nejlepší udržovat si od mužů bezpečnou vzdálenost. Když však Ryan vrazí do dveří jejího podniku, nemůže si pomoct, aby ji neuchvátil jeho humor a přitažlivý vzhled. Při pohledu na jeho sto osmdesát osm centimetrů výšky, blond vlasy, modré oči a neuvěřitelné tělo by každá dívka v Seaportu okamžitě omdlévala, ale Taryn není jako každá druhá
Pár slov o autorce: Tina Reber, dcera knihovnice z malého městečka, dostala svou první čtenářskou průkazku už ve čtyřech letech a láska ke knihám ji nikdy neopustila. Studovala obory jako hospodářská analýza, informační technologie, bankovnictví a účetnictví a svou práci vyvažuje tvůrčími koníčky - tvorbou šperků, malováním a psaním. Žije na předměstí Allentownu v Pensylvánii s manželem, synem, psem a papouškem. (zdroj)
ISBN 978-80-7384-767-8
Děkuji knihkupectví Knihcetrum za poskytnutí recenzního výtisku

Jeden bar, jedna atraktivní žena a jeden herec s velkým zástupem fanynek. Tak by se dala shrnout Láska bez scénáře z pera americké autorky Tiny Reber. Jako čtenář budete mít možnost nakouknout do filmařského zákulisí, okusit život známého herce, prožít několik mileneckých hádek a nakonec se usmát nad klišoidním koncem.
*
Taryn Mitchellová - sympatická, atraktivní, mladá barmanka, majitelka baru U Mitchellů. Žije sama nad svým podnikem a muže si nepouští k tělu. Ten poslední, o kterém se moc nemluví, ji dokonale zlomil srdce. Využíval ji, podváděl ji, dokonce se s ní zasnoubil a ona mu pořád věřila. Pak ho ale přistihla s jinou a rozhodla se tento nikam-nevedoucí vztah ukončit.. Odteď si žádného mužského nepustí blíže k tělu, ne. Co kdyby to byl zase nějaký lhář, který ji zlomí srdce?
Ryan Christensen miluje herectví a svou práci. Odjakživa chtěl být hercem a jeho sen se mu také splnil. Nečekal však, že kariéra super hvězdy bude mít i vedlejší následky, jako například... dav hysterických fanynek poskakujících okolo něj a křičících "Miluji tě Ryane!". Ryana na jednu stranu těší zájem dívek o jeho hereckou postavu i fakt, že díky filmu má spoustu peněz a splněný sen, avšak neustále vpády do jeho soukromého života mu začínají vadit. Kamkoliv se hne, všude jsou paparazzi, aby jej mohli vyfotit a napsat o něm do bulváru další lež.
*
Pronásledován davem horlivých žen, Ryan vběhne k Taře do podniku, kde se před dívkami schová. Tara, jelikož neviděla ani jeden jeho film, se k němu chová lhostejně a nechá ho chvíli u sebe v baru. Společně si povídají, zahrají si kulečník a pomalu zjišťují, že si celkem rozumí. Ryan má však nabitý program a musí brzo odejít. Tara se mu ale líbí a rozhodne se jí požádat o telefonní číslo, což ona razantně odmítá - co kdyby to byl zase nějaký lhář!

Nakonec pod nátlakem kamarádů pozve Ryana a jeho kamarády od filmu na partičku pokeru. Ryan se projeví jako charismatický vtipný muž, co má o Taru vážně zájem. Nakonec se tedy rozhodnou spolu chodit. Avšak neustálá přítomnost bulváru a ječících fanynek - to není nic pro Taru. Dokáže Ryanovi věřit? Obstojí jejich láska i v těch nejtvrdších zkouškách?
*
Tak ráda bych podlehla...
Tohle si nedělej, Taryn. On tvůj být nemůže. 
*
Jako první musím knize vytknout její délku. Od poloviny knihy se nic moc zajímavého neděje. Tara si s Ryanem užívají svůj perfektní vztah a vy jste svědkem jejich dne, který se neustále opakuje - kamarádi, jídlo řešení Ryanovi kariéry, sex, spánek. Oba jedou jako na baterky a neděje se prakticky nic, co by vás jako čtenáře upoutalo.
Ke konci knihy, jako by autorce došlo, že je něco špatně, že se v příběhu nic moc neděje, snaží se nacpat do posledních stran neuvěřitelně moc informací a celý děj tak vystupňovat. Podle mého názoru je to také mínus, jelikož problémy, které se měly řešit v průběhu celé knihy, se pořádně začínají řešit až na konci, ale stejně se pořádně nevyřeší. Hlavní hrdinové se neustále hádají, hádají a hádají. Všechny záležitosti pak stihnou vyřídit na posledních padesáti stránkách knihy. Shrnuto a podtrženo - místy roztahané, ke konci snaha o drama, které se ovšem nepovedlo.
*
Taryn byla jako hlavní hrdinka místy nesnesitelná - pravá královna hysterek. Neustále hrotila fakt, že Ryan při natáčení líbá jinou ženu a pořád si opakovala, že jí určitě brzo opustí, protože ona je narozdíl od sexy modelky úplně obyčejná. Ačkoliv ji Ryan neustále opakoval, že pouze ona je pro něj ta pravá, že by se nikdy na žádnou jinou nepodíval, Taryn dělala uraženou a odmítala se s Ryanem bavit. 
*
Pořád se dopouštím chyb, podříkávám se... znovu a znovu. Nemůže se do mě zamilovat. Nemůžu si dovolit toužit po něčem, co se nikdy - nikdy nemůže naplnit. Jen si lžu do kapsy.
(str. 131) 
*
Jako plus však vidím ve vykreslení vztahu mezi herci a bulvárem. Jak moc tisk zasahuje do soukromí celebrit, jak z každého nevinného gesta nebo fotky dokáže udělat komplikovaný příběh. Paparazziové číhají v knize na každém kroku. Kam jde Ryan nebo Taryn, jdou i oni. Neustále je fotí, ptají se je na otázky o jejich vztahu... zkrátka neustále otravují.
*
Závěr knihy nebyl nečekaný. Jedná se o romantickou knížku - nebudeme si lhát, všichni čtenáři ví, jak takovéto knihy končí. Konec příběhu byl v tomto případu opravdu jedno velké klišé.
*
Řekla bych, že kniha měla určitě něco do sebe. Nebyla špatná, avšak příliš zdlouhavá. Kdyby autorka zkrátila knihu na polovinu a vše nenatahovala, byla by kniha kratší a lepší. Proto musím knize udělit pouhé 2,5 / 5. Od tak rozsáhlé knihy jsem zkrátka očekávala mnohem víc.
Pokud ovšem máte rádi dlouhé romantické knihy s krásným a klišoidním koncem, Láska bez scénáře vás určitě nadchne.
*
Přestože tě tolik miluju, nemůžeš být nikdy můj.
(sr. 220) 
*
2,5
*
"Ale jednu věc vím jistě... začínám bý do tebe zamilovaný."
(str. 220) 
*
Ještě jednou děkuji knihkupectví Knihcentrum za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete objednat zde, na stránkách knihkupectví.

http://www.knihcentrum.cz/

Zdroj obrázků: 1,2,3,4,5

Žádné komentáře:

Okomentovat

 

Rozečtené série

Across the Universe by Beth Revis Alex Craft by Kalayna Price Black Dagger Brotherhood by J.R. Ward Blue Bloods by Melissa de la Cruz The Chemical Garden by Lauren Destefano Codex Alera by Jim Butcher Dark-Hunter by Sherrilyn Kenyon Daughter of Smoke and Bone by Laini Taylor The Demonata by Darren Shan Divergent by Veronica Roth Evernight by Claudia Gray Fallen by Lauren Kate Fifty Shades by E.L. James Firelight by Sophie Jordon Hercule Poirot by Agatha Christie Hex Hall by Rachel Hawkins House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast Hush, Hush by Becca Fitzpatrick If I Stay by Gayle Forman The Immortals by Alyson Noel Inheritance by Christopher Paolini The Iron Druid Chronicles by Kevin Hearne Iron Fey by Julie Kagawa Kate Daniels by Ilona Andrews Mara Dyer by Michelle Hodkin Mercedes Thompson by Patricia Briggs The Morganville Vampires by Rachel Caine The Mortal Instruments by Cassandra Clare Night Huntress by Jeaniene Frost Revenants by Amy Plum Ruby Red Trilogy by Kerstin Gier The Secret Circle by L.J. Smith The Seven Kingdoms by Kristin Cashore Twilight by Stephenie Meyer Under the Never Sky by Veronica Rossi Unearthly by Cynthia Hand Vampire Academy by Richelle Mead The Wolves of Mercy Falls by Maggie Stiefvater

Přečtené série

Harry Potter by J.K. Rowling The Hunger Games by Suzanne Collins Matched by Ally Condie Millennium by Stieg Larsson Nightshade by Andrea Cremer Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan The Selection by Kiera Cass

Oblíbené série

Alex Craft by Kalayna Price The Demonata by Darren Shan The Chemical Garden by Lauren Destefano Codex Alera by Jim Butcher Dark-Hunter by Sherrilyn Kenyon Harry Potter by J.K. Rowling Hercule Poirot by Agatha Christie The Hunger Games by Suzanne Collins Hush, Hush by Becca Fitzpatrick If I Stay by Gayle Forman Inheritance by Christopher Paolini Iron Fey by Julie Kagawa Millennium by Stieg Larsson Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan Ruby Red Trilogy by Kerstin Gier Vampire Academy by Richelle Mead

Jsem v týmu

The Chemical Garden by Lauren Destefano Fallen by Lauren Kate Firelight by Sophie Jordon Hex Hall by Rachel Hawkins House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast The Hunger Games by Suzanne Collins Hush, Hush by Becca Fitzpatrick Iron Fey by Julie Kagawa Matched by Ally Condie Mercedes Thompson by Patricia Briggs The Mortal Instruments by Cassandra Clare Night Huntress by Jeaniene Frost Nightshade by Andrea Cremer The Selection by Kiera Cass Slide by Jill Hathaway Twilight by Stephenie Meyer Under the Never Sky by Veronica Rossi Unearthly by Cynthia Hand Vampire Academy by Richelle Mead The Vampire Diaries by L.J. Smith
 
Blogger Templates