Social Icons

pondělí 6. dubna 2015

Recenze: Leopard King Saga (1) - The Leopard Vanguard (RC)

Autor: T.A.Uner
Rok vydání: 2014
Počet stran: 405
Žánr: Fantasy, Magie, Fikce, Historický, Adult
Anotace: The Saga Begins.... Set during the early years of the reign of the Mad Emperor Caligula, this first installment of the Leopard King Saga introduces us to Tullus, a gifted Roman Centurion who resigns his elite position in the Praetorian Guard to join a troupe of circus performers and learn more about his hidden magical talents. Along with his new partner, a magical Leopardess named Celestra, he re-invents himself as The Leopard King, the most famous entertainer in all the Roman Empire. But when Tullus' friend and Circus Ringmaster, Paullus Gabinius, is killed, Tullus and Celestra find themselves immersed in political intrigue and up against Paullus' killers. Their struggle to avenge Paullus will also cause them to cross paths with corrupt Roman politicians, who know Paullus' deadly secret-which has the power to destroy the Roman Empire.
Pár slov o autorovi: T.A. Uner is a retail professional who spent over 15 years working in the service industry. He is also a graduate of George Mason University, and holds a Bachelors degree in Speech Communication and History. He lives in Virginia.

 Ještě jednou děkuji autorovi za e-book.

Hned na začátek se musím přiznat, že žánr "historické fantasy" nijak zvlášť nevyhledávám. Avšak musím říct, páni, tahle knížka byla vážné dobrá.

Během prvních pár stran se seznámíme s hlavním hrdinou Tullusem, který se zúčastnil mnoha krvavých bitev. Za své hrdinské činy a pomoc Norbanusovi byl povýšen. Společně se svým přítelem Decimusem cestuje do Říma, kde je svědkem korupce, bojů o moc a snah získat trůn. Mimo to se zamiluje do Eliany - dcery senátora, avšak láska netrvá věčně. Zhrzený Tullus opouští Řím. Díky svému novému příteli objeví své magické schopnosti a stane se Leopardím králem (The Leopard King) - potulným kejklířem, který se později rozhodne se pomstít za smrt svých přátel a zjednat právo i pořádek.
*

“But that’s where you are wrong, my love, this  isn’t justice. You’ve turned our happy little Troupe into a merciless band of bloodthirsty rovers.”
*
Krvavým scénám se v této knize rozhodně nevyhnete. Krev teče v litrech (ne-li v hektolitrech), části lidských těl všude kolem hrdinů. Zdá se vám to málo? Přidejte ještě mučení, nečekanou smrt několika (ne)podstatných postav a držíte v ruce knihu právě The Leopard Vanguard. Autor vše dokonale popisuje, nevynechává detaily. Vše skvěle podtrhuje historický popis prostředí, kde se právě děj odehrává - Řím za vlády císaře Caliguli. Krev, sex, politické intriky a nástrahy. Takhle má správně historická kniha vypadat.
*
Celá kniha je rozdělena na tři části. Velmi se mi líbí styl číslování každé kapitoly (One/Unus, Two/Duo, Three/Tres...) a citát na začátku každé části.

*
Co se týká děje, tak začátek je trošku pomalejší. Čtenář je seznamován s jednotlivými postavami, z jejichž pohledu pak bude celý děj sledovat. Jak už jsem zmiňovala, hlavní postavou je člen Pretoriánské stráže Tullus. Jeho charakter je velmi zajímavý stejně jako jeho vývoj. Z počátku odvážný hrdina, stojící za svým vůdcem se vydává bojovat proti těm, jež kdysi následoval. Stává se bojovníkem za práva chudých a nemajetných, osvoboditelem otroků a jejich symbolem naděje. Mimo jiné začíná být trnem v oku vyšší vrstvě, která si nepřeje, aby se jejich poddaní bouřili. Z Tulluse se stane pronásledovaný hrdina, něco jako Robin Hood či Oliver Queen z Arrow.

K dalším výrazným postavám kromě Tulluse a Eliany patří rozhodně Anna. Kromě těchto tří hrdinů jsem si oblíbila i Norbanuse. On je takový zlý, zákeřný... zkrátka skvělý záporák :D
*
Nejvíc mě však překvapila Celestra. Nečekala jsem totiž, že Tullusovým doprovodem bude zrovna ona. A co je na ní tak speciálního? Tak za prvé, je to levhartice. Za druhé dokáže nějakým způsobem komunikovat s Tullusem. A za třetí je úžasná. (Asi si pořídím lehvarta)

*
Téma je velice originální. Autor kombinuje magii a nadpřirozené postavy (zatím zmíněny jenom okrajově, snad se více dozvíme v dalším díle) s historickým pozadím. Trošku mě zklamalo, že autor více nerozvedl kouzla a schopnosti hlavního hrdiny. Tullus používá kouzla až od druhé poloviny knihy, ale v menší míře než jsem očekávala. Navíc každé kouzlo má svůj určitý název (prostě kouzelnou formuli) a jejich význam i překlad si můžete najít v přiloženém seznamu na konci knihy.
*
Knížka vyšla zatím jenom v angličtině. I když to není má první knížka v tomto jazyce, musím říct, že četba pro mě byla obtížnější. Autor má opravdu širokou slovní zásobu. Z tohoto důvodu nedoporučuji knihu čtenářům, kteří se čtením v angličtině teprve začínají, nebo by chtěli začít. Naopak po pokročilejšího čtenáře je kniha vhodná. Skvěle si tím rozšíříte slovní zásobu.
*
Sečteno a podtrženo. Nikdy jsem nic podobného nečetla a tahle kniha mě vážně překvapila. Pomalejší děj na začátku vystřídalo krveprolití, zvraty, politické intriky a nečekaná úmrtí. Za mě 4/5.
Zdroj obrázků 1,2,3

Žádné komentáře:

Okomentovat

 

Rozečtené série

Across the Universe by Beth Revis Alex Craft by Kalayna Price Black Dagger Brotherhood by J.R. Ward Blue Bloods by Melissa de la Cruz The Chemical Garden by Lauren Destefano Codex Alera by Jim Butcher Dark-Hunter by Sherrilyn Kenyon Daughter of Smoke and Bone by Laini Taylor The Demonata by Darren Shan Divergent by Veronica Roth Evernight by Claudia Gray Fallen by Lauren Kate Fifty Shades by E.L. James Firelight by Sophie Jordon Hercule Poirot by Agatha Christie Hex Hall by Rachel Hawkins House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast Hush, Hush by Becca Fitzpatrick If I Stay by Gayle Forman The Immortals by Alyson Noel Inheritance by Christopher Paolini The Iron Druid Chronicles by Kevin Hearne Iron Fey by Julie Kagawa Kate Daniels by Ilona Andrews Mara Dyer by Michelle Hodkin Mercedes Thompson by Patricia Briggs The Morganville Vampires by Rachel Caine The Mortal Instruments by Cassandra Clare Night Huntress by Jeaniene Frost Revenants by Amy Plum Ruby Red Trilogy by Kerstin Gier The Secret Circle by L.J. Smith The Seven Kingdoms by Kristin Cashore Twilight by Stephenie Meyer Under the Never Sky by Veronica Rossi Unearthly by Cynthia Hand Vampire Academy by Richelle Mead The Wolves of Mercy Falls by Maggie Stiefvater

Přečtené série

Harry Potter by J.K. Rowling The Hunger Games by Suzanne Collins Matched by Ally Condie Millennium by Stieg Larsson Nightshade by Andrea Cremer Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan The Selection by Kiera Cass

Oblíbené série

Alex Craft by Kalayna Price The Demonata by Darren Shan The Chemical Garden by Lauren Destefano Codex Alera by Jim Butcher Dark-Hunter by Sherrilyn Kenyon Harry Potter by J.K. Rowling Hercule Poirot by Agatha Christie The Hunger Games by Suzanne Collins Hush, Hush by Becca Fitzpatrick If I Stay by Gayle Forman Inheritance by Christopher Paolini Iron Fey by Julie Kagawa Millennium by Stieg Larsson Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan Ruby Red Trilogy by Kerstin Gier Vampire Academy by Richelle Mead

Jsem v týmu

The Chemical Garden by Lauren Destefano Fallen by Lauren Kate Firelight by Sophie Jordon Hex Hall by Rachel Hawkins House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast The Hunger Games by Suzanne Collins Hush, Hush by Becca Fitzpatrick Iron Fey by Julie Kagawa Matched by Ally Condie Mercedes Thompson by Patricia Briggs The Mortal Instruments by Cassandra Clare Night Huntress by Jeaniene Frost Nightshade by Andrea Cremer The Selection by Kiera Cass Slide by Jill Hathaway Twilight by Stephenie Meyer Under the Never Sky by Veronica Rossi Unearthly by Cynthia Hand Vampire Academy by Richelle Mead The Vampire Diaries by L.J. Smith
 
Blogger Templates