Social Icons

pondělí 23. listopadu 2015

Recenze: Děsivé splynutí (2) - Nepřítel v mé mysli (RC)


Autor: Jill Hathaway
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2013
Počet stran: 256
Žánr: Young adult, Romantika, Detektivka
Anotace: Středoškolačka Vee má mimořádnou schopnost - během stavů bezvědomí se ocitá v těle jiných lidí. Svoje nadání se učí postupně ovládat. Najednou se ale probudí za volantem auta, které se řítí do neznáma. Zdá se, že se někdo "naboural" do jejího vědomí a snaží se ji ovládnout. Kdo je tento vetřelec? Proč se pokouší Vee sledovat a kontrolovat její mysl?
Pár slov o autorce: Jill se narodila a vyrostla v Iowě, USA. Jako dítě milovala papírové panenky, staré komiksy a psaní. Během dospívání napsala emo poezii a tiskla papírové časopisy, které prodávala za 1 USD v místní prodejně komiksů a prodejně hudebních nosičů. Po vystudování anglistiky začala vyučovat na střední škole. Společně s manželem vychovává jedinou dceru. (zdroj)

ISBN 978-80-253-1886-7

Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.

*
Na druhý díl jsem se celkem těšila, protože jsem se chtěla dozvědět, jak se bude celý příběh dál odvíjet. Jak se Vee vyrovná se smrtí svého přítele a jak naloží se svou schopností.
*
Opět se setkáváme s naší hlavní hrdinkou Vee, která se od prvního dílu víceméně změnila. Spoustu času tráví přemýšlím o svém bývalém příteli Zaneovi a v celém příběhu smýšlí depresivně. 
Kromě ní se zde objeví i Rollins, nejlepší přítel naší hlavní depresivní hrdinky. Ačkoliv Rollins řekl Vee co k ní cítí a ta ho odmítla, stále se k němu chová majetnicky a nesnese pohled na něj a Annu. Neustále se snaží Rollinse od Anny odtrhnout, ale sama se nemůže rozhodnout, zda k němu cítí něco víc než přátelství. Nerozhodnost hlavní hrdinky dokazují i její protichůdné myšlenky, když představí Rollinse "Tohle je Rollins, můj nejlepší kamarád." a o pár řádků níž "Rollins miluje mě."
*
Kromě nerozhodnosti hlavní hrdinky se zde objeví i mnohem důležitější zápletka. Vee se stala náměsíčnou. Probudí se uvnitř jedoucího auta a havaruje. Netuší jak se do něj dostala a nic si z celé události nepamatuje. Jedno je ale jasné... někdo ovládl její tělo a přinutil ji, aby se zabila. Někdo... ovládl její mysl.
*
Vee byla nesnesitelná postava. Nerozhodná, sebestředná a hlavně hloupá. Svými nesmyslnými názory a nápady se snaží pomáhat své spolužačce, přitom si sama neuvědomuje jak moc nebezpečné, naivní a dětinské vše vypadá. Hraje si na velkou a dospělou, která má vše pod kontrolou a umí pomoci i ostatním, přitom sama se nedokáže rozhodnout, co vlastně cítí.
*
Příběh byl opravdu zajímavý. Jediné, co se mi opravdu líbilo je fakt, že až do poslední chvíle jsem netušila, kdo je onen nepřítel v mysli. Avšak vyskytovalo se tu několik nelogických věcí. Například, že Vee tvrdí, jak je její otec přísný a stará se oni, ale když přijede o půlnoci zmlácená v noční košili tak se jenom zeptá "Jsi v pořádku?" a o nic víc se nestará.
*
Nevím jak mám knížku hodnotit. Nezdála se mi ani lepší, ani horší než první díl. Docela dost mě mrzelo, že Zane byl doopravdy mrtvý. Tak nějak jsem tajně doufala, že přežil a autorka celou věc nějakým způsobem zamaskovala. Nesnášela jsem Vee, ale vcelku se mi líbil příběh. Proto knihu hodnotím jako 2,5*.


2,5* / 5

Ještě jednou děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete objednat zde, na stránkách nakladatelství.

Zdroj obrázků: 1,2

Žádné komentáře:

Okomentovat

 

Rozečtené série

Across the Universe by Beth Revis Alex Craft by Kalayna Price Black Dagger Brotherhood by J.R. Ward Blue Bloods by Melissa de la Cruz The Chemical Garden by Lauren Destefano Codex Alera by Jim Butcher Dark-Hunter by Sherrilyn Kenyon Daughter of Smoke and Bone by Laini Taylor The Demonata by Darren Shan Divergent by Veronica Roth Evernight by Claudia Gray Fallen by Lauren Kate Fifty Shades by E.L. James Firelight by Sophie Jordon Hercule Poirot by Agatha Christie Hex Hall by Rachel Hawkins House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast Hush, Hush by Becca Fitzpatrick If I Stay by Gayle Forman The Immortals by Alyson Noel Inheritance by Christopher Paolini The Iron Druid Chronicles by Kevin Hearne Iron Fey by Julie Kagawa Kate Daniels by Ilona Andrews Mara Dyer by Michelle Hodkin Mercedes Thompson by Patricia Briggs The Morganville Vampires by Rachel Caine The Mortal Instruments by Cassandra Clare Night Huntress by Jeaniene Frost Revenants by Amy Plum Ruby Red Trilogy by Kerstin Gier The Secret Circle by L.J. Smith The Seven Kingdoms by Kristin Cashore Twilight by Stephenie Meyer Under the Never Sky by Veronica Rossi Unearthly by Cynthia Hand Vampire Academy by Richelle Mead The Wolves of Mercy Falls by Maggie Stiefvater

Přečtené série

Harry Potter by J.K. Rowling The Hunger Games by Suzanne Collins Matched by Ally Condie Millennium by Stieg Larsson Nightshade by Andrea Cremer Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan The Selection by Kiera Cass

Oblíbené série

Alex Craft by Kalayna Price The Demonata by Darren Shan The Chemical Garden by Lauren Destefano Codex Alera by Jim Butcher Dark-Hunter by Sherrilyn Kenyon Harry Potter by J.K. Rowling Hercule Poirot by Agatha Christie The Hunger Games by Suzanne Collins Hush, Hush by Becca Fitzpatrick If I Stay by Gayle Forman Inheritance by Christopher Paolini Iron Fey by Julie Kagawa Millennium by Stieg Larsson Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan Ruby Red Trilogy by Kerstin Gier Vampire Academy by Richelle Mead

Jsem v týmu

The Chemical Garden by Lauren Destefano Fallen by Lauren Kate Firelight by Sophie Jordon Hex Hall by Rachel Hawkins House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast The Hunger Games by Suzanne Collins Hush, Hush by Becca Fitzpatrick Iron Fey by Julie Kagawa Matched by Ally Condie Mercedes Thompson by Patricia Briggs The Mortal Instruments by Cassandra Clare Night Huntress by Jeaniene Frost Nightshade by Andrea Cremer The Selection by Kiera Cass Slide by Jill Hathaway Twilight by Stephenie Meyer Under the Never Sky by Veronica Rossi Unearthly by Cynthia Hand Vampire Academy by Richelle Mead The Vampire Diaries by L.J. Smith
 
Blogger Templates