Social Icons

neděle 28. října 2012

RC: Recenze: Vlčí pramen - Proměna


Autor: Nancy Holder a Debbie Viguié
Překladatel: Soňa Tobiášová
Nakladatelství: Alpress
Rok vydání: 2012
Počet stran: 313
Anotace: Po smrti rodičů se Kat přestěhuje k dědovi do městečka skrytého hluboko v lesích, ale tam se jí vůbec nelíbí. Ve škole se velmi brzy skamarádí s Trickem a Cordelií, do Justina se dokonce zamiluje. Jenže když je jednou napadne vlk, začnou se všichni tři kamarádi chovat divně. Neskrývají nějaké tajemství? Kat se bojí, že uvízla ve světě přízraků, a neví, komu má věřit.
*
Děkuji nakladatelství Alpress za poskytnutí recenzního výtisku.
*


Na knize mě zaujala obálka, která mně okamžitě upoutala. Anotace slibovala zajímavé čtení, proto jsem se rozhodla, že si knížku musím přečíst.
*
Hlavní hrdinkou celého příběhu je Katelyn bydlící společně s matkou v Kalifornii. Její otec byl zavražděn a matka se nikdy s jeho smrtí nesmířila. Vzdala se své baletní kariéry a začala učit děti. Katelyn zdědila geny po své matce - tanec je její život. Jejím snem je stát se uznávanou tanečnicí. Její sny i život se zhroutí ve chvíli, kdy Kalifornii postihne zemětřesení, při němž její matka zahyne pod sutinami domu.
*
Katelyn se musí odstěhovat. I přes nabídku její kamarádky, že může bydlet u ní, se rozhodne odjet za dědou na venkov do Wolf springs.. Do malého městečka, kde do školy chodí pouze několik studentů. Katelyn se zde moc nelíbí hlavně kvůli tomu, že dědečkův dům je hluboko v lesích, kde nedávno za neznámých okolnosti zemřela studentka Haley.
Katelyn si v místní škole najde novou kamarádku Cordelií a zamiluje se do spolužáka Tricka. Je tu ale i Cordeliin bratranec Justin, který tu dočasně bydlí, a má o ní také zájem.
Jednou, kvůli poruše Trickova auta, vyjedou ze školy o něco 
později. Při cestě lesem narazí na mrtvou srnu, kterou se Trick snaží odtáhnout do lesa. Katelyn má o něj strach, ale když vystoupí z auta, vyběhne z lesa vlk a chystá se jí napadnout. Chvíli se snaží bránit, ale pak se jí s Trickem podaří dostat do auta a ujíždějí pryč. Za pár dní je zabita v lese další dívka. Katelyn si myslí, že její smrt mají na svědomí vlci… anebo to byl pekelný pes, který podle legendy stráží Stříbrné doly?
*
„Tam venku je bestií mnohem víc.“
*
Hlavní hrdinku jsem si ihned oblíbila a dokonce mi ji bylo i líto. Ztráta matky i otce musela být pro Katelyn velmi bolestivá zvlášť, když si smrt své matky klade za vinu. Mohla společně s matkou opustit dům před zřícením stropu při zemětřesení, kdyby neužila prášky proti bolesti na zraněný kotník a neusnula.
Kamarádka Cordelie byla často tajemná a nevěděla jsem, co si o ní mám myslet. Když se z ní Katelyn snažila dostat informace o Haleyiné smrti nebo o vlcích, snažila se Cordelie odvádět pozornost.
Její bratranec Justin je naprosto úžasný - vysoký, hezký a má motorku; dlouho jsem přemýšlela, koho bych si z dvojice Justin vs. Trick vybrala. Ačkoliv je Justin zadaný, je neuvěřitelně okouzlující a jeho přítelkyni bych ho klidně přebrala.
*
Je divný, pomyslela si, ale taky sexy.
*
Děj knihy mě naprosto uchvátil. Byla jsem napnutá do poslední chvíle! Autorka píše s takovou lehkostí a poutavostí, že jsem neměla problém se do knihy pořádně začíst.
Když nastala scéna, kdy byla Katelyn někde sama a slyšela strašidelné zvuky, v tu chvíli jsem se při čtení sama v pokoji začala bát :)
Některé zápletky i samotný závěr knihy, jsem vůbec nečekala a mile mě překvapily.
*
Příběh mě doslova nadchl a já se moc těším, až si přečtu další díl!

5/5Unikla jsem jen já sama. Jen já jsem to, co mi zbylo a chvílemi si ani tím nejsem jistá.

*

Děkuji nakladatelství Alpress za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete objednat zde, na stránkách nakladatelství.

*

1 komentář:

  1. Díky za recenzi, nevěděla jsem, zda knížku koupit. Ale teď už neváhám :)

    OdpovědětVymazat

 

Rozečtené série

Across the Universe by Beth Revis Alex Craft by Kalayna Price Black Dagger Brotherhood by J.R. Ward Blue Bloods by Melissa de la Cruz The Chemical Garden by Lauren Destefano Codex Alera by Jim Butcher Dark-Hunter by Sherrilyn Kenyon Daughter of Smoke and Bone by Laini Taylor The Demonata by Darren Shan Divergent by Veronica Roth Evernight by Claudia Gray Fallen by Lauren Kate Fifty Shades by E.L. James Firelight by Sophie Jordon Hercule Poirot by Agatha Christie Hex Hall by Rachel Hawkins House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast Hush, Hush by Becca Fitzpatrick If I Stay by Gayle Forman The Immortals by Alyson Noel Inheritance by Christopher Paolini The Iron Druid Chronicles by Kevin Hearne Iron Fey by Julie Kagawa Kate Daniels by Ilona Andrews Mara Dyer by Michelle Hodkin Mercedes Thompson by Patricia Briggs The Morganville Vampires by Rachel Caine The Mortal Instruments by Cassandra Clare Night Huntress by Jeaniene Frost Revenants by Amy Plum Ruby Red Trilogy by Kerstin Gier The Secret Circle by L.J. Smith The Seven Kingdoms by Kristin Cashore Twilight by Stephenie Meyer Under the Never Sky by Veronica Rossi Unearthly by Cynthia Hand Vampire Academy by Richelle Mead The Wolves of Mercy Falls by Maggie Stiefvater

Přečtené série

Harry Potter by J.K. Rowling The Hunger Games by Suzanne Collins Matched by Ally Condie Millennium by Stieg Larsson Nightshade by Andrea Cremer Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan The Selection by Kiera Cass

Oblíbené série

Alex Craft by Kalayna Price The Demonata by Darren Shan The Chemical Garden by Lauren Destefano Codex Alera by Jim Butcher Dark-Hunter by Sherrilyn Kenyon Harry Potter by J.K. Rowling Hercule Poirot by Agatha Christie The Hunger Games by Suzanne Collins Hush, Hush by Becca Fitzpatrick If I Stay by Gayle Forman Inheritance by Christopher Paolini Iron Fey by Julie Kagawa Millennium by Stieg Larsson Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan Ruby Red Trilogy by Kerstin Gier Vampire Academy by Richelle Mead

Jsem v týmu

The Chemical Garden by Lauren Destefano Fallen by Lauren Kate Firelight by Sophie Jordon Hex Hall by Rachel Hawkins House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast The Hunger Games by Suzanne Collins Hush, Hush by Becca Fitzpatrick Iron Fey by Julie Kagawa Matched by Ally Condie Mercedes Thompson by Patricia Briggs The Mortal Instruments by Cassandra Clare Night Huntress by Jeaniene Frost Nightshade by Andrea Cremer The Selection by Kiera Cass Slide by Jill Hathaway Twilight by Stephenie Meyer Under the Never Sky by Veronica Rossi Unearthly by Cynthia Hand Vampire Academy by Richelle Mead The Vampire Diaries by L.J. Smith
 
Blogger Templates