Social Icons

pátek 19. dubna 2013

Recenze: Krvavý karneval

Autor: Melissa de la Cruz
Nakladatelství: BB art
Počet stran: 224
Rok vydání: 2011
Anotace: Mladí, krásní, bohatí… nesmrtelní Pátrání po pachatelích tajemných vražd mladých upírů zavede Schuyler a jejího nejlepšího kamaráda Olivera až do Itálie, kde by měl žít Schuyleřin dědeček. V New Yorku mezitím vrcholí přípravy na Čtyřstovkový ples, velkou událost, kterou pořádá elita modrokrevných. Rozmazlená a prohnaná Mimi Forceová u toho nemůže chybět – a právě na maškarním bále, který uspořádá jako zakončovací večírek po hlavním plese, číhá za maskami skutečné nebezpečí, kruté odhalení, jež má moc měnit osudy. Po druhé knize ze světa modrokrevných, plné intrik, tajemství a nebezpečí, budete mít ještě větší chuť na další!
Pár slov o autorovi: Melissa vyrůstala v Manile a přestěhoval se do San Francisca s její rodinou, kde absolvovala střední školu The Convent of the Sacred Heart. Vystudovala dějiny umění a angličtinu na Kolumbijské univerzitě.
Melissa de la Cruz je autorkou nejlépe prodávaných The Au-Pairs románů pro dospívající a dospělé, a také spoluautorkou knihy How to Become Famous in Two Weeks or Less. Pracuje jako módní a kosmetické
editorka a píše pro mnoho publikací, včetně The New York Times, Marie Claire, Harper je bazar, Glamour, Cosmopolitan, Allure, San Francisco Chronicle, je, McSweeney Teen Vogue, CosmoGirl! A Seventeen. Strávila čas jako novinářka sledující klubové dění v New Yorku a nyní žije v Los Angeles se svým manželem. (databazeknih.cz)
ISBN: 9780786838936

*
Knihu jsem si chtěla přečíst proto, že jsem četla už první díl a kamarádka slibovala, že druhý je lepší. Nakonec lepší nebyl, dokonce byl horší!
*
Hlavní hrdinkou je Schuyler Van Allenová, upírka - modrokrevná. Schuyler je od přírody krásná, ale snaží se nevynikat, a proto nosí oblečení ze second-handu. Ve svém životě to ovšem nemá jednoduché, její matka
zdroj
je v kómatu a otec je neznámý. Nedávno ji dokonce zemřela i babička vinou stříbrnokrevného, naštěstí ale úspěšně dokončila cyklus, a tak nezemřela úplně. Aby zastavila stříbrnokrevné vydá se Schulyer se svým ochráncem Oliverem do Benátek, kde žije její dědeček.
*
Schuyler se snaží v Benátkách najít svého dědečka Lawrence, ale marně. Nakonec se jí ale podaří staříka objevit. Ten ale neví, jak se dají stříbrnokrevní zastavit a Schuyler odjíždí zklamaná domů. Tam na ní čeká ples modrokrevných. Po smrti své babičky žije Schuyler na okraji společnosti modrokrevných, na rozdíl od snobky Mimi a jejího dvojčete Jacka, který je do Schuyler už dlouho zamilovaný. Po oficiálním plese uspořádá Mimi párty pouze pro pozvané, kde Schuyler políbí tajný ctitel. Mimi se nelíbí, že se Jack motá okolo jiné dívky, a tak vymyslí opravdu zlomyslný plán. Mezitím se Schuyleřin dědeček vrací zpátky, aby svoji vnučku ochránil. Kdo je stříbrnokrevný? Jak se dají zastavit? A co Mimi chystá?
*
zdroj
Jak už jsme zjistili v předchozím díle, upíři tzv. modrokrevní, jsou nadřazená rasa. Jsou to padlí andělé, kteří následovali Lucifera. Upíři dospívají okolo patnácti let a to se projevuje tak, že se jim začne prosvítat modrá krev a vrací se jim vzpomínky na předchozí životy. Upíři totiž žijí neustále v cyklech. Jakmile dokončí svůj pozemský život, odcházejí na druhou stranu, kde čekají, až budou znovu povoláni.
Upírům jsou přiděleni průvodci a i celoživotní upírští partneři. Upírským partnerem se nemůže stát červenokrevný (člověk), ten slouží pouze jako dárce krve, na kterým se modrokrevný živí.
Největší hrozbou modrokrevných jsou stříbrnokrevní. To jsou modrokrevní, kteří se začali živit krví jiných upírů, která je víc posílí než lidská. Mezi "hodnými" a "zlými" upíry probíhá neustálý boj, který může vyřešit "jenom" Schuyler.
*
Schulyer je opravdu hrozná hlavní hrdinka. Nejvíc mi vadí, že je přece přirozeně krásná, i když na sebe vůbec nedbá a chodí v hadrech ze second-handu, navíc i přes tento fakt, má spoustu ctitelů, ale ona se nedokáže rozhodnout. Schulyer naprosto nesnáším, celou knihu jsem fandila Mimi, aby se jí už konečně
zdroj
zbavila. Mimi je skvělá. Je to namyšlená žárlivá fiflena, ale je naprosto dokonalá. Její osobnost je skvělá a já doufám, že se jí podaří si Jacka udržet.
*
Děj vypadal ze začátku velmi slibně a já se těšila, jak si celou knihu užiji. Neužila. V půlce knihy jsem myslela, že málem usnu, protože se děj neuvěřitelně vlekl. Stříbrní se neprojevovali a nic se prakticky nedělo. Blissiny části byly velmi zmatené a já nechápala, co tím autorka chce naznačit. Nejvíc se mi líbil ples, dokud nepřišla Schuyler, ve svých úžasných, obyčejných, starých šatech a byla ozdobou večera. Podle mě to autorka už trochu přehání a vztah Schuyler s Jackem je až moc klišoidní.
*
Pokud hledáte knihu, kde je autorka originální v chování a stylu upírů, Modrá krev bude ta správná volba. Upíří se netřpytí (tohle rýpnutí si prostě neodpustím ;)), nebojí se česneku... Ale pokud hledáte lepší knihu, se skvělou zápletkou a pěkným milostných trojúhelníkem, zkuste raději jinou sérii.
*
6 komentářů:

 1. Tu knihu si chci přečíst!:)

  OdpovědětVymazat
 2. Už chápem, prečo sa mi to nepáči. Ale páči sa mi meno autorky a iba preto by som možno uvažovala, že to prečítam.
  Dobre, akú knihu/sériu o upíroch by si mi odporučila? :)

  OdpovědětVymazat
 3. Roxanne: :D doufám, že jsem tě moc neodradila :D :)
  Alexandra: nejlepší série o upírech je Vampýrská akademie od Richelle Mead (ta je velmi známá a oblíbená), potom moje srdcovka Sága Darrena Shana od Darrena Shana (málo známá ale naprosto skvělá kniha), Škola noci od P.C.Cast a K.Cast je taky dobrá, ale asi po 5 díle se to už číst nedá, jelikož autorky to začaly moc natahovat a stala se z toho opravdu hrozná slátanina :D, další dobrá série o upírech jsou Noční lovci od Jeaniene Frost (tuhle knihu naprosto miluji!) :))

  OdpovědětVymazat
 4. Ja som si kúpila štyri časti (má to viac?) po anglicky, lebo boli za 1euro a začala som to aj čítať, ale ďaleko som nedošla. Stále dúfam, že sa to nejako zlepší, no ešte som neprečítala ani jednotku a po tejto recenzii sa bojím, že sa k dvojke ani nedopracujem :D

  OdpovědětVymazat
 5. Taky mě tahle kniha vůbec nenadchla, vůbec mě to nebavilo. Bylo to pro mě nezáživný čtení

  OdpovědětVymazat
 6. také jsem měla dost často problem se orientovat a vubec pochopit kdo co a jak a skym :D ale přečetla jsem všechny vydane dili v čr a nakonec to není tak špatné :-)

  OdpovědětVymazat

 

Rozečtené série

Across the Universe by Beth Revis Alex Craft by Kalayna Price Black Dagger Brotherhood by J.R. Ward Blue Bloods by Melissa de la Cruz The Chemical Garden by Lauren Destefano Codex Alera by Jim Butcher Dark-Hunter by Sherrilyn Kenyon Daughter of Smoke and Bone by Laini Taylor The Demonata by Darren Shan Divergent by Veronica Roth Evernight by Claudia Gray Fallen by Lauren Kate Fifty Shades by E.L. James Firelight by Sophie Jordon Hercule Poirot by Agatha Christie Hex Hall by Rachel Hawkins House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast Hush, Hush by Becca Fitzpatrick If I Stay by Gayle Forman The Immortals by Alyson Noel Inheritance by Christopher Paolini The Iron Druid Chronicles by Kevin Hearne Iron Fey by Julie Kagawa Kate Daniels by Ilona Andrews Mara Dyer by Michelle Hodkin Mercedes Thompson by Patricia Briggs The Morganville Vampires by Rachel Caine The Mortal Instruments by Cassandra Clare Night Huntress by Jeaniene Frost Revenants by Amy Plum Ruby Red Trilogy by Kerstin Gier The Secret Circle by L.J. Smith The Seven Kingdoms by Kristin Cashore Twilight by Stephenie Meyer Under the Never Sky by Veronica Rossi Unearthly by Cynthia Hand Vampire Academy by Richelle Mead The Wolves of Mercy Falls by Maggie Stiefvater

Přečtené série

Harry Potter by J.K. Rowling The Hunger Games by Suzanne Collins Matched by Ally Condie Millennium by Stieg Larsson Nightshade by Andrea Cremer Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan The Selection by Kiera Cass

Oblíbené série

Alex Craft by Kalayna Price The Demonata by Darren Shan The Chemical Garden by Lauren Destefano Codex Alera by Jim Butcher Dark-Hunter by Sherrilyn Kenyon Harry Potter by J.K. Rowling Hercule Poirot by Agatha Christie The Hunger Games by Suzanne Collins Hush, Hush by Becca Fitzpatrick If I Stay by Gayle Forman Inheritance by Christopher Paolini Iron Fey by Julie Kagawa Millennium by Stieg Larsson Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan Ruby Red Trilogy by Kerstin Gier Vampire Academy by Richelle Mead

Jsem v týmu

The Chemical Garden by Lauren Destefano Fallen by Lauren Kate Firelight by Sophie Jordon Hex Hall by Rachel Hawkins House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast The Hunger Games by Suzanne Collins Hush, Hush by Becca Fitzpatrick Iron Fey by Julie Kagawa Matched by Ally Condie Mercedes Thompson by Patricia Briggs The Mortal Instruments by Cassandra Clare Night Huntress by Jeaniene Frost Nightshade by Andrea Cremer The Selection by Kiera Cass Slide by Jill Hathaway Twilight by Stephenie Meyer Under the Never Sky by Veronica Rossi Unearthly by Cynthia Hand Vampire Academy by Richelle Mead The Vampire Diaries by L.J. Smith
 
Blogger Templates