Social Icons

pátek 3. května 2013

RC: Recenze: Syn pekel

Autor: Michaela Burdová
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2013
Počet stran: 256
Anotace: Vydejme se do Velwetie, tajemné země obývané Temnovlky – nesmrtelnými bytostmi, ze kterých jde strach a lidé jsou pro ně pouhou kořistí. Minulost vlkodlaka Nerana, nazývaného Syn pekel, je s Temnovlky pevně svázána. Pouze čarovný nektar Étarlininy slzy by mu mohl pomoci se odpoutat a zvrátit svůj osud. Musí uzavřít spojenectví s elfkou Liadel, kterou ze srdce nenávidí. Podaří se mu odhalit její tajemství? Bude Neranovi odpuštěna dávná zrada? Ve Velwetii mezitím propuká boj temných sil - třinácti démonů. Neran je vtažen do bitvy o moc. Kdo zvítězí, rozhodne o osudu celé země.
Pár slov o autorce: Michaela Burdová se narodila v roce 1989 v Příbrami a vyrůstala na malé vesničce u Sedlčan. Miluje rekreační potápění a zvířata, ráda čte, a to především fantasy literaturu. Ke psaní ji přivedl její velký koníček kreslení. Jejím literárním debutem se stala v roce 2008 fantasy trilogie Poselství
jednorožců, první díl začala psát už v šestnácti letech. Třetí díl Záchrana Lilandgarie se umístil na 3. místě v
ceně dětí ankety SUK za rok 2009. S celou trilogií se potom umístila mezi dvaceti nominovanými knihami na Zlatou knihu 2010 a také mezi dvaceti nominovanými autory. Trilogie Poselství jednorožců prorazila i do zahraničí a koncem roku 2010 vyjde v srbském nakladatelství Evro Giunti.(databazeknih.cz)
ISBN 978-80-253-1746-4


Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.

*
Na knihu jsem byla hodně zvědavá, protože se jedná o knihu z pera známé české autorky. Zajímalo mě hlavně to, jestli se autorce povedlo napsat dobrou knihu, kterou bych mohla lidem kolem mě doporučit. Ze začátku jsem se docela bála, protože jsem nevěděla, co mám nebo nemám od knihy očekávat. Musím se přiznat, že toto je má první kniha od této autorky, a tak jsem nevěděla, jakým stylem je kniha napsaná a jestli se mi bude líbit. Nakonec kniha velmi mile překvapila.
*
zdroj
Vítejte ve Welvetii, kterou obývají věčně slavící trpaslící, zrádné nymfy, stateční elfové, lidé, vlkodlaci a také temnovlci. Jaký je vlastně rozdíl mezi vlkodlakem a temnovlkem? Temnovlk je o hodně silnější než normální vlkodlak. Za jeho skvělou super sílu, může prapředek Wolfgar, který spojil svoje síly s nejsilnějším z démonů - Třináctým. Jeho potomci jsou silnější, hbitější a stejně jako vlkodlaci dokáží chrlit oheň. Jejich vůdce Ragar vede smečku tak, aby se sytili jenom při nejvyšší nouzi. Jeho dcera Aragen je ovšem opačného názoru. Jelikož se ve smečce páří mezi sebou, rodí se často ženám mrtvé děti nebo velmi nemocné. Když Aragen převezme otcovo velení, začíná se zemí šířit panika a všichni lidé začínají být pomalu, ale krutě vyvražďováni. Aragen potřebuje novou krev do smečky, vybere si Nerana, jedno z posledních vlkodlaků. Neran propadne Arageninému kouzlu, kvůli kterému málem zabije i svého vlastního bratra Gerrata. Svoji chybu si uvědomí a nyní chce bratra zachránit. Musí se tedy vydat pro Étarlininy slzy, které by jej dokázaly vyléčit.
*
zdroj
Cestou se dostane až k paní Breetie - elfce Liadell, se kterou se musí spojit, aby bájné slzy nalezl. Neran není nadšený, protože elfce nedůvěřuje, ale s postupem času se spřátelí a možná i něco víc. Jenže Dvanáctý démon se spolčil s Aragen a snaží se najít Třináctého, s jehož pomocí vzbudí i ostatní a ovládne svět. Při Neranově cestě pro zázračné slzy, prožívá s Liadell spoustu dobrodružství, ale také strach... nenávist...lásku...
*
Neran zavadil pohledem o Liadel. Sledovala ho s nadějí, s vírou.
*
Autorka dokázala opravdu mile překvapit i potěšit. Autorka barvitě vylíčila styl a chování jednotlivých postav - Aragen se opravdu chovala jako skvělá záporná a vychytralá hrdinka. Občas mě udivovala i její krutost - hlavně to jak je lehce schopná povraždit celou vesnici. Neran je také skvělý. Velmi se mi líbily jeho názory a styl chování. Liadell mi místy lezla na nervy. Spolu jsou naprosto fantastická dvojka, i když bych Nerana občas za jeho odtažitost nejraději zaškrtila.
*
Obdivuji i autorčino dokonalé promyšlení celého děje a i historii a schopnosti vlkodlaků. Chrlení ohně je
zdroj
opravdu novinka, ačkoliv to vlkodlaci nedělají moc často, protože jim oheň spaluje hrdla, což pro ně není moc příjemné. Líbili se mi i trpaslíci, ale nejvíce asi elfové, dokonce i Elniär, který se sice v knize objevil jenom na chvíli, ale naprosto si mě získal.
*
Děj je doslova nabitý akcí a autorka vás nenechá v klidu vydechnout. Jen co se Neran vzpamatuje z jednoho nebezpečí dostane se do jiného problému. Občas jsem byla lehce zmatená, co se děje nebo s kým nebo s čím, vlastně mluví. Nakonec jsem se v knize zorientovala a to také díky mapě, která je hned na začátku knihy, i portrétům postav (pro ty s malou fantazií :P)
*
Závěr mě naprosto dostal, autorka utnula knihu v nejnapínavější části a mě nezbývá nic jiného, než čekat na další díl, který (doufám!) vyjde brzo :)
*

*
Zamrkal. Cítil hloubku a intimitu téhle chvíle a ježily se mu z toho chloupky na zádech. Ne proto, že by mu to bylo nepříjemné, ale proto, že to bylo příjemné až moc. Seděli vedle sebe, jejich paže se téměř dotýkaly, a Neran měl pocit, jako by mezi nimi probíhaly elektrické výboje. Příjemné, lechtivé, probíhající až k páteři. Zachvěl se. V ústech mu vyschlo, když pocítil silnou touhu.
(str. 180)
*
Ještě jednou děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete objednat zde, na stránkách nakladatelství.


8 komentářů:

 1. určitě si tu knihu přečtu :P už jsem jí viděl a slyšel o ní...jenže jsem nevěděl , jestli by mě jako náročného a vybíravého čtenáře zaujala , tak jsem čekal na recenzi této knihy a mohu říct , že mě recenze vtáhla už i do děje a mojí fantazie :)

  určitě si jí přečtu

  OdpovědětVymazat
 2. Na tuhle knížku se chystám. Snad nezklame :D

  OdpovědětVymazat
 3. Četla jsem, Míšu mám moc ráda a četla jsem všechny její knížky. :) Je to skvělá spisovatelka. :)

  OdpovědětVymazat
 4. Naprosto skvělá kniha, už jednorožci se mi od ní líbili. Ale tohle mě úplně dostalo :)

  OdpovědětVymazat
 5. Moc pěkná kniha, strašně mě to bavilo, už se těším na další díl.

  OdpovědětVymazat
 6. Já tu knihu osobně čtu také, příběh je dobrý, ale není dobré začínat zlem, to je přímo chyba, a je mi se srdce líto že hlavní hrdinka musí pracovat pro zlo, ale uvidím do konce knížky. Ačkoli se dá čekat že hrdinka zla bude dýchat až do druhého dílu. Ale ve druhém díle bych uvítal porazit jí totálně.

  OdpovědětVymazat
 7. Tuhle knihu mám na seznamu. Ani vlastně nevím proč. Nechápej mě špatně :D. Já jen nedávám moc extra šance českým autorům. Akorát teď naivně čekám, kdy se objeví na netu :D

  OdpovědětVymazat
 8. Upřímně, mě ta kniha strašně zklamala. :/

  OdpovědětVymazat

 

Rozečtené série

Across the Universe by Beth Revis Alex Craft by Kalayna Price Black Dagger Brotherhood by J.R. Ward Blue Bloods by Melissa de la Cruz The Chemical Garden by Lauren Destefano Codex Alera by Jim Butcher Dark-Hunter by Sherrilyn Kenyon Daughter of Smoke and Bone by Laini Taylor The Demonata by Darren Shan Divergent by Veronica Roth Evernight by Claudia Gray Fallen by Lauren Kate Fifty Shades by E.L. James Firelight by Sophie Jordon Hercule Poirot by Agatha Christie Hex Hall by Rachel Hawkins House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast Hush, Hush by Becca Fitzpatrick If I Stay by Gayle Forman The Immortals by Alyson Noel Inheritance by Christopher Paolini The Iron Druid Chronicles by Kevin Hearne Iron Fey by Julie Kagawa Kate Daniels by Ilona Andrews Mara Dyer by Michelle Hodkin Mercedes Thompson by Patricia Briggs The Morganville Vampires by Rachel Caine The Mortal Instruments by Cassandra Clare Night Huntress by Jeaniene Frost Revenants by Amy Plum Ruby Red Trilogy by Kerstin Gier The Secret Circle by L.J. Smith The Seven Kingdoms by Kristin Cashore Twilight by Stephenie Meyer Under the Never Sky by Veronica Rossi Unearthly by Cynthia Hand Vampire Academy by Richelle Mead The Wolves of Mercy Falls by Maggie Stiefvater

Přečtené série

Harry Potter by J.K. Rowling The Hunger Games by Suzanne Collins Matched by Ally Condie Millennium by Stieg Larsson Nightshade by Andrea Cremer Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan The Selection by Kiera Cass

Oblíbené série

Alex Craft by Kalayna Price The Demonata by Darren Shan The Chemical Garden by Lauren Destefano Codex Alera by Jim Butcher Dark-Hunter by Sherrilyn Kenyon Harry Potter by J.K. Rowling Hercule Poirot by Agatha Christie The Hunger Games by Suzanne Collins Hush, Hush by Becca Fitzpatrick If I Stay by Gayle Forman Inheritance by Christopher Paolini Iron Fey by Julie Kagawa Millennium by Stieg Larsson Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan Ruby Red Trilogy by Kerstin Gier Vampire Academy by Richelle Mead

Jsem v týmu

The Chemical Garden by Lauren Destefano Fallen by Lauren Kate Firelight by Sophie Jordon Hex Hall by Rachel Hawkins House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast The Hunger Games by Suzanne Collins Hush, Hush by Becca Fitzpatrick Iron Fey by Julie Kagawa Matched by Ally Condie Mercedes Thompson by Patricia Briggs The Mortal Instruments by Cassandra Clare Night Huntress by Jeaniene Frost Nightshade by Andrea Cremer The Selection by Kiera Cass Slide by Jill Hathaway Twilight by Stephenie Meyer Under the Never Sky by Veronica Rossi Unearthly by Cynthia Hand Vampire Academy by Richelle Mead The Vampire Diaries by L.J. Smith
 
Blogger Templates