Social Icons

pátek 17. července 2015

Recenze: The Leopard Stratagem (RC)

Autor: T.A.Uner
Počet stran: 431
Rok vydání: 2014
Žánr: Fantasy, Magie, Fikce, Historický, Adult
AnotaceThe Saga Continues....
Camus Scorpio, the vicious criminal overlord, who for years tormented the good merchants of Rome, is dead. His ruthless army of thugs and bloodthirsty killers wiped out by the avenging force of Tullus the Leopard King, the Leopardess Celestra, and their Troupe. 
But the victory is a costly one. Anna, Tullus’ lover, is dead, and her departure serves as an open wound to all her friends in the Troupe. Needing time to collect himself and continue developing his magical abilities, Tullus decides to seek out the wisdom of a reclusive wizard named Hradack, also known as the Leopard Master and a product of the Age of Paladins. 
In Rome Eliana becomes involved in political intrigue and finds herself caught up in a conspiracy involving a persecuted race called the Dryads. 
Decimus, now a prominent Centurion in the Praetorian Guard, is assigned to a new Roman Legion in Switzerland, where he faces the biggest challenge of his military career. 
As Tullus’ power in Elemence grows, he foresees a hideous plot by an unknown enemy called Serpentus, who has kidnapped his Troupe friends and is holding them hostage on the island of Capri. 
Unbeknownst to Tullus, Serpentus seeks revenge against the Leopard King and Celestra, and has armed himself with arcane powers. Under the tutelage of a fanatical cleric, Serpentus harbors plans of destroying the Leopard King and Celestra before embarking on a destructive path of conquest. 
Pár slov o autorovi: T.A. Uner is a retail professional who spent over 15 years working in the service industry. He is also a graduate of George Mason University, and holds a Bachelors degree in Speech Communication and History. He lives in Virginia.

Ještě jednou děkuji autorovi za e-book
*
Po prvním dílu, který skončil opravdu napínavě, jsem se rozhodla pokračovat ve čtení dál. Druhý díl - The Leopard Stratagem navazuje přesně tam, kde první díl skončil. I když se jedná o pokračování, je druhý díl úplně jiný než první a je to poznat hned na začátku.
*
Autor se vyhýbá zbytečnému předlouhému vysvětlování a hodí vás přímo do děje. Na rozdíl od prvního dílu, kde bylo více politiky, se zde dozvíme mnohem více o magii a jejím užití. Tullus zde více používá svá kouzla, která se naučil od svého nového učitele Hradacka.
Kromě Tulluse se magii učí i Serpentus - starý/nový Tullusův nepřítel. I on zjistil, že má Dar, avšak používá ho jinak než Tullus. Přidá se k Hadímu kultu, který používá vztek a nenávist jako zdroj moci. Právě Hadí kult byl odvěkým nepřítelem Vzdušných Paladinů a Dryád. Všichni opět nabírají síly a snaží se použít Dveře vedoucí do démonského světa Kaotiky. Kdo nakonec zvítězí? Podaří se Tullusovi dveře zničit dříve, než je Serpentus otevře a vypustí na svět zlo?
*
"Together, we can destroy this Door and rid the world of its evil forever."
*
Jak už jsem říkala, úvod je poněkud rychlejší než v prvním díle. Opět se autor věnuje všem postavám. Každou chvíli se střídají pohledy, ze kterých sledujeme vývoj celého příběhu. Autor čtenáře dokáže dokonale napnout, protože v ten nejdramatičtější okamžik se změní úhel pohledu a vy vůbec nevíte, co se stalo. A právě takové střídání pohledů vás nutí číst knížku dál a dál, abyste zjistili, co se stalo. Nehledě na to, že všechny pohledy jednotlivých postav jsou provázány a jednotlivá rozhodnutí jedné postavy ovlivňují další.
Na střídání úhlů pohledů je nejlepší to, že se dokonale seznámíte s každým hrdinou. Všem vidíte přímo do hlavy a znáte jejich názor na celou věc. Víte tedy i ten nejďábelštější plán hlavního záporáka a i to, že mu hlavní hrdina leze přímo do pasti!
*
“You speak in riddles Hradack; I was raised as a soldier, not a  philosopher.” 
*
Co se týče postav, seznámíte se zde hlavně se záporáky. Hadí kult totiž znovu nabírá síly a verbuje nové nestvůry, které pod podmínkou odměny loví našeho hlavního hrdinu Tulluse. Ze všech záporáků jsem si nejvíc oblíbila hlavně Serpentuse a Afaau. Líbil se mi jeho styl mluvení. Jelikož patří k Hadímu kultu, autor přidal do jeho řeči syčení typické pro tyto plazy. Afaa tedy často syčí a všechny slova zakončuje sss. I takovýto detail se mi velmi líbil a dávám za něj autorovi palec nahoru.
Naproti tomu Tullus nám tak nějak trošku zhloupnul. Některá jeho rozhodnutí byla nesmyslná a občas jsem nad ním kroutila hlavou. Také mě mrzelo, že se autor věnoval více záporákům jak Tullusovi, avšak pro tento díl byl (podle mého názoru) Hadí kult důležitější než samotný Tullus. Dozvěděli jsme se totiž o něm opravdu vše - historii, schopnosti členů kultu a vše, co čtenáři potřebují vědět.
Nesmím zapomenout i na Elianu, která je díl od dílu tvrdohlavější. Snad se jí její tvrdohlavost, nebojácnost a smysl pro spravedlnost nevymstí. Eliana se totiž rozhodla pokračovat v boji proti císaři. Hledá spojence, kde se dá a společně s Dryádami plánuje zničit Caligulu, který terorizuje všechny své poddané.
*
Autorův styl psaní mi vyhovuje. Kniha obsahuje spoustu zajímavých myšlenek i citátů. Některé z nich jsem si zvýraznila, abych se s vámi o ně mohla podělit. Rozhovory jednotlivých postav mají hloubku, žádná z postav neřeší hlouposti a nedělají ukvapená rozhodnutí. Postavy svými názory, chováním a činy ovlivňují ostatní. Hlavně Tullus ovlivňuje mladičkého nezkušeného Caltuse, který chce jít v Tullusových šlépějích. Stejně jako Tullus i Eliana motivuje ostatní a snaží se chránit bezbranné a slabé.
*
“The first rule of sword fighting is…don’t get killed!”
*
Knihu nemůžu jinak než doporučit. Podle mě je druhý díl o hodně lepší než první. Stejného názoru jsou i ostatní čtenáři GR. Už se moc těším na třetí díl, který má navíc ještě vyšší hodnocení než druhý! Jsem moc ráda, že jsem si tento díl přečetla. Pokud stále váháte, zda si knihu přečíst nebo ne, přikazuji vám ANO! Přečtěte si ji! Určitě neuděláte chybu!
*
“My grandfather says that we  do  not  choose  our  destiny.  It  is chosen for us.”
5/5

Zdroj obrázků: 1,2,3

Žádné komentáře:

Okomentovat

 

Rozečtené série

Across the Universe by Beth Revis Alex Craft by Kalayna Price Black Dagger Brotherhood by J.R. Ward Blue Bloods by Melissa de la Cruz The Chemical Garden by Lauren Destefano Codex Alera by Jim Butcher Dark-Hunter by Sherrilyn Kenyon Daughter of Smoke and Bone by Laini Taylor The Demonata by Darren Shan Divergent by Veronica Roth Evernight by Claudia Gray Fallen by Lauren Kate Fifty Shades by E.L. James Firelight by Sophie Jordon Hercule Poirot by Agatha Christie Hex Hall by Rachel Hawkins House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast Hush, Hush by Becca Fitzpatrick If I Stay by Gayle Forman The Immortals by Alyson Noel Inheritance by Christopher Paolini The Iron Druid Chronicles by Kevin Hearne Iron Fey by Julie Kagawa Kate Daniels by Ilona Andrews Mara Dyer by Michelle Hodkin Mercedes Thompson by Patricia Briggs The Morganville Vampires by Rachel Caine The Mortal Instruments by Cassandra Clare Night Huntress by Jeaniene Frost Revenants by Amy Plum Ruby Red Trilogy by Kerstin Gier The Secret Circle by L.J. Smith The Seven Kingdoms by Kristin Cashore Twilight by Stephenie Meyer Under the Never Sky by Veronica Rossi Unearthly by Cynthia Hand Vampire Academy by Richelle Mead The Wolves of Mercy Falls by Maggie Stiefvater

Přečtené série

Harry Potter by J.K. Rowling The Hunger Games by Suzanne Collins Matched by Ally Condie Millennium by Stieg Larsson Nightshade by Andrea Cremer Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan The Selection by Kiera Cass

Oblíbené série

Alex Craft by Kalayna Price The Demonata by Darren Shan The Chemical Garden by Lauren Destefano Codex Alera by Jim Butcher Dark-Hunter by Sherrilyn Kenyon Harry Potter by J.K. Rowling Hercule Poirot by Agatha Christie The Hunger Games by Suzanne Collins Hush, Hush by Becca Fitzpatrick If I Stay by Gayle Forman Inheritance by Christopher Paolini Iron Fey by Julie Kagawa Millennium by Stieg Larsson Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan Ruby Red Trilogy by Kerstin Gier Vampire Academy by Richelle Mead

Jsem v týmu

The Chemical Garden by Lauren Destefano Fallen by Lauren Kate Firelight by Sophie Jordon Hex Hall by Rachel Hawkins House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast The Hunger Games by Suzanne Collins Hush, Hush by Becca Fitzpatrick Iron Fey by Julie Kagawa Matched by Ally Condie Mercedes Thompson by Patricia Briggs The Mortal Instruments by Cassandra Clare Night Huntress by Jeaniene Frost Nightshade by Andrea Cremer The Selection by Kiera Cass Slide by Jill Hathaway Twilight by Stephenie Meyer Under the Never Sky by Veronica Rossi Unearthly by Cynthia Hand Vampire Academy by Richelle Mead The Vampire Diaries by L.J. Smith
 
Blogger Templates