Social Icons

neděle 27. srpna 2017

Recenze: Zom-B (2) - Podzemí

Autor: Darren Shan
Nakladatelství: CooBoo
Rok vydání: 2016 
Počet stran: 216
Žánr: Horor, Young-adult, Fikce
Anotace: Několik měsíců po útoku zombií na školu se Becky probudí ve vojenském komplexu a prakticky na nic si nepamatuje. Jedno ví však určitě – nestala se z ní nemyslící kreatura bažící po lidských mozcích. A vědci, kteří ji zkoumají, jí nechtějí nic prozradit. A tak se Becky snaží přijít na to, proč právě ona je mezi zombiemi výjimečná? Proč dokáže myslet? A co se stalo se světem tam venku? Ovšem brzy jí dojde, že ani ve vojenském komplexu není v bezpečí a zánik je blíže, než by kdokoli čekal.
Pár slov o autorovi: Darren Shan je irský nejlépe prodávaný autor žánru fantasy a hororu.
Zpočátku pracoval televizní společnosti v Litmericku a pár let poté se rozhodl stát spisovatelem.
V patnácti přišel jeho první úspěch, kdy vyhrál v soutěži o televizní  scénář s černou komedií nazývanou A Day in Morgue.
Poté napsal první dětskou knihu Cirque Du Freak, což ho vyhouplo mezi nejlépe prodávané autory a tak začal ságu Darren Shan, kterou po pěti letech dokončil dvanáctou knihou. Po Darren Shanovi začal vydávat sérii Demonata.


*
Na další knihu z pera mého oblíbeného autora Darrena Shana jsem se velmi těšila. Pokračování jeho krvavé série Zom-B je tady!
*
Příběh začíná téměř tam, kde skončil náš první díl, který měl naprosto šokující a strhující závěr. Becky B se probouzí v tajném vojenském komplexu a neví, co se děje. Na rozdíl od předchozího dílu, naše hrdinka už není člověk. Stala se z ní zombie! Šílená, hladová příšera toužící po lidských mozcích. Becky je zděšená, zoufalá a nešťastná. Kdo z nás by si představoval takový to konec. Kromě toho, Becky zkoumá vojenský personál a nic nechtějí prozradit. Vše ale není tak, jak se zdá. Před zombie nemůžete být nikdy v bezpečí! Kde jen Becky je? Jak se tam dostala? Proč je výjimečná? Co se kolem ní děje? 
*
Becky jako hrdinka prošla velmi razantní proměnou. Na rozdíl od prvního dílu, kde se chovala jako nevychovaný spratek, kousala a kopala kolem sebe (i když teď jako zombie kouše kolem sebe také), byla egoistická, narcistická, a ještě ke všemu rasistka. Nyní zde máme Becky, která se snaží porozumět svému okolí. Lituje svých předchozích činů a snaží se vše napravit.
*
Všechny původní postavy jsou pryč, s těmi se rozlučte. Nastupují nové - zombie! Becky se setkává s další partou, která je rovněž držena pod dohledem vojska a využívána na ďábelské pokusy. Tito izolovaní zombie si však říkají revitalizovaní - tzv. zombie, které se vrátili spíše ke svému lidskému já, avšak zůstávají mrtví. 
*
Kromě vývoje postavy, který mě velmi zarazil, je popis velmi typický pro Darrena Shana. Krev, mozky, brutalita, spousta krvelačných scén a hrnoucí se zombie, které vám lebku rozmlátí na kaši a na vašem mozku budou hodovat jako králové. Darren nešetří slovy ani popisem a v těchto pasážích se vyloženě vyžívá. Mám ráda jeho styl psaní a morbidní až brutální části knihy mi vůbec nevadily. Jediné, co mě trošku zaráží, je doporučený věk pro čtenáře. Zde bych hranici nejspíš zvýšila z původních 12 let na 15.
*
Knihu hodnotím jako 5/5. Skvělé zombie scény, myšlenka, otevřený konec i emoční rozbor litující hrdinky. Pokud hledáte nějakou krvavou zombie knihu, nebo lehčím krvavém hororu, Zom-B by vám určitě neměl uniknout!
*

*

Zdroj obrázků: 1,2,3

Žádné komentáře:

Okomentovat

 

Rozečtené série

Across the Universe by Beth Revis Alex Craft by Kalayna Price Black Dagger Brotherhood by J.R. Ward Blue Bloods by Melissa de la Cruz The Chemical Garden by Lauren Destefano Codex Alera by Jim Butcher Dark-Hunter by Sherrilyn Kenyon Daughter of Smoke and Bone by Laini Taylor The Demonata by Darren Shan Divergent by Veronica Roth Evernight by Claudia Gray Fallen by Lauren Kate Fifty Shades by E.L. James Firelight by Sophie Jordon Hercule Poirot by Agatha Christie Hex Hall by Rachel Hawkins House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast Hush, Hush by Becca Fitzpatrick If I Stay by Gayle Forman The Immortals by Alyson Noel Inheritance by Christopher Paolini The Iron Druid Chronicles by Kevin Hearne Iron Fey by Julie Kagawa Kate Daniels by Ilona Andrews Mara Dyer by Michelle Hodkin Mercedes Thompson by Patricia Briggs The Morganville Vampires by Rachel Caine The Mortal Instruments by Cassandra Clare Night Huntress by Jeaniene Frost Revenants by Amy Plum Ruby Red Trilogy by Kerstin Gier The Secret Circle by L.J. Smith The Seven Kingdoms by Kristin Cashore Twilight by Stephenie Meyer Under the Never Sky by Veronica Rossi Unearthly by Cynthia Hand Vampire Academy by Richelle Mead The Wolves of Mercy Falls by Maggie Stiefvater

Přečtené série

Harry Potter by J.K. Rowling The Hunger Games by Suzanne Collins Matched by Ally Condie Millennium by Stieg Larsson Nightshade by Andrea Cremer Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan The Selection by Kiera Cass

Oblíbené série

Alex Craft by Kalayna Price The Demonata by Darren Shan The Chemical Garden by Lauren Destefano Codex Alera by Jim Butcher Dark-Hunter by Sherrilyn Kenyon Harry Potter by J.K. Rowling Hercule Poirot by Agatha Christie The Hunger Games by Suzanne Collins Hush, Hush by Becca Fitzpatrick If I Stay by Gayle Forman Inheritance by Christopher Paolini Iron Fey by Julie Kagawa Millennium by Stieg Larsson Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan Ruby Red Trilogy by Kerstin Gier Vampire Academy by Richelle Mead

Jsem v týmu

The Chemical Garden by Lauren Destefano Fallen by Lauren Kate Firelight by Sophie Jordon Hex Hall by Rachel Hawkins House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast The Hunger Games by Suzanne Collins Hush, Hush by Becca Fitzpatrick Iron Fey by Julie Kagawa Matched by Ally Condie Mercedes Thompson by Patricia Briggs The Mortal Instruments by Cassandra Clare Night Huntress by Jeaniene Frost Nightshade by Andrea Cremer The Selection by Kiera Cass Slide by Jill Hathaway Twilight by Stephenie Meyer Under the Never Sky by Veronica Rossi Unearthly by Cynthia Hand Vampire Academy by Richelle Mead The Vampire Diaries by L.J. Smith
 
Blogger Templates