Social Icons

pátek 7. února 2014

Přečteno: iDrakula

Autor: Bekka Black
Nakladatelství: Sourcebooks Fire
Rok vydání: 2010
Počet stran: 150
Anotace: "Klasický upíří příběh, který vše začal, dostává nový nádech pro generaci teenagerů."
Osmnáctiletému Jonathanu Harkerovi je diagnostikována nemoc krve hned po tom, co navštívil rumunského hraběte. Jeho přítelkyně studentka Mina, je v týmu Van Helsinga, který se snaží zjistit příčinu nemoci. Mladí lidé zjistí děsivé tajemství - hrabě je upír! Sledujte trýznivé dění pomocí emailů, smsek, webů, Twitteru. Tato kniha je moderním zpracováním slavného příběhu Brama Stokera.
Pár slov o autorce: Autorka žije v Berlíně společně se svým manželem, synem, dvě kočkami a gekony, které není možné spočítat. iDrakula je její první telefonní román. (zdroj - web autorky)

*
Na knihu jsem narazila opravdu náhodou, když jsem projížděla web Goodreads. Ve své poličce to-read mám spoustu knih a o některých ani nevím, co jsou vlastně zač, nebo jak se tam dostaly. Takový případ se stal i u knihy iDracula. Jelikož mě zaujala obálka, tak jsem hodnocení a obsah moc neřešila. Po pár měsících jsem se ke knize vrátila, jelikož jsem potřebovala velmi tenkou knihu, kterou bych během několika hodin přelouskala. Volba padla na iDraculu a já se těšila, jak moc se mi bude moderní zpracování líbit... Nelíbilo.
*
Celá kniha je zasazena do moderní doby. Postavy se chovají jako puberťáci, protože oni to jsou puberťáci...! Stejně jako většina mladé generace, i oni používají mobil, tablet, iPhone, iPod a podobně. Celé dění tak sledujeme právě přes smsky, weby či různé sociální sítě.
*
Někdy byly pasáže vtipné, některé ne. Například se mi líbilo, když Mina "googlila" jméno hraběte Dráculy. Ovšem sms zprávy byly trošku horší. Pár hovorových výrazů mi dělalo problémy, ale nakonec jsem je zvládla. Celou knihu jsem přelouskala ani ne za hodinku. I když má asi sto padesát stran, jedna sms zpráva je na jedné stránce, tudíž se z knížky stává velmi krátký příběh.
*
Zpracování bylo slabé, hodně hodně slabé. Moderní pojetí klasiky byl zajímavý nápad, avšak autorka jej nepodala nejlépe. Pokud jsem se měla některým částem smát, nesmála jsem se. Příběh nehodnotím nejlépe a stejně jako většina čtenářů z GR dávám pouhé 2 z 5.
*
Je nutno dodat, že pokud jste nečetli Draculu, nebo aspoň nevíte obsah, lehce se ztratíte.
*
2/5

*


zdroj obrázků: web autorky

6 komentářů:

 1. Tak tuhle knížku vidím úplně poprvý. :) Mohl to být zajímavý nápad, kdyby si s tím autorka vyhrála nebo kdyby vymyslela svůj vlastní příběh a nestavěla na zaběhnuté klasice. :)

  OdpovědětVymazat
 2. I když je recenze hezky napsaná, kniha mě, bohužel, moc nezaujala. :)

  OdpovědětVymazat
 3. ....a anotácia vyzerala tak sľubne :/

  OdpovědětVymazat
 4. O téhle knize slyším poprvé a nejspíš naposledy, protože mě to díky Tvé recenzi vůbec nezaujalo :)

  OdpovědětVymazat
 5. :D mam hu tiež a nepačila sa mi tato kniha

  OdpovědětVymazat

 

Rozečtené série

Across the Universe by Beth Revis Alex Craft by Kalayna Price Black Dagger Brotherhood by J.R. Ward Blue Bloods by Melissa de la Cruz The Chemical Garden by Lauren Destefano Codex Alera by Jim Butcher Dark-Hunter by Sherrilyn Kenyon Daughter of Smoke and Bone by Laini Taylor The Demonata by Darren Shan Divergent by Veronica Roth Evernight by Claudia Gray Fallen by Lauren Kate Fifty Shades by E.L. James Firelight by Sophie Jordon Hercule Poirot by Agatha Christie Hex Hall by Rachel Hawkins House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast Hush, Hush by Becca Fitzpatrick If I Stay by Gayle Forman The Immortals by Alyson Noel Inheritance by Christopher Paolini The Iron Druid Chronicles by Kevin Hearne Iron Fey by Julie Kagawa Kate Daniels by Ilona Andrews Mara Dyer by Michelle Hodkin Mercedes Thompson by Patricia Briggs The Morganville Vampires by Rachel Caine The Mortal Instruments by Cassandra Clare Night Huntress by Jeaniene Frost Revenants by Amy Plum Ruby Red Trilogy by Kerstin Gier The Secret Circle by L.J. Smith The Seven Kingdoms by Kristin Cashore Twilight by Stephenie Meyer Under the Never Sky by Veronica Rossi Unearthly by Cynthia Hand Vampire Academy by Richelle Mead The Wolves of Mercy Falls by Maggie Stiefvater

Přečtené série

Harry Potter by J.K. Rowling The Hunger Games by Suzanne Collins Matched by Ally Condie Millennium by Stieg Larsson Nightshade by Andrea Cremer Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan The Selection by Kiera Cass

Oblíbené série

Alex Craft by Kalayna Price The Demonata by Darren Shan The Chemical Garden by Lauren Destefano Codex Alera by Jim Butcher Dark-Hunter by Sherrilyn Kenyon Harry Potter by J.K. Rowling Hercule Poirot by Agatha Christie The Hunger Games by Suzanne Collins Hush, Hush by Becca Fitzpatrick If I Stay by Gayle Forman Inheritance by Christopher Paolini Iron Fey by Julie Kagawa Millennium by Stieg Larsson Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan Ruby Red Trilogy by Kerstin Gier Vampire Academy by Richelle Mead

Jsem v týmu

The Chemical Garden by Lauren Destefano Fallen by Lauren Kate Firelight by Sophie Jordon Hex Hall by Rachel Hawkins House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast The Hunger Games by Suzanne Collins Hush, Hush by Becca Fitzpatrick Iron Fey by Julie Kagawa Matched by Ally Condie Mercedes Thompson by Patricia Briggs The Mortal Instruments by Cassandra Clare Night Huntress by Jeaniene Frost Nightshade by Andrea Cremer The Selection by Kiera Cass Slide by Jill Hathaway Twilight by Stephenie Meyer Under the Never Sky by Veronica Rossi Unearthly by Cynthia Hand Vampire Academy by Richelle Mead The Vampire Diaries by L.J. Smith
 
Blogger Templates