Social Icons

neděle 16. února 2014

Přečteno: Masquerade's Moon

Blood and Snow: Masquerade's Moon (6)
Autor: RaShelle Workman
Nakladatelství: Polished Pen Press
Rok vydání: 2012
Počet stran: 59
Anotace: Profesor Pops připravil Sněhurce maškarní bál s oslavou jejích šestnáctých narozenin. Avšak schyluje se k válce a ples se změní v bitevní pole.
Pár slov o autorce: RaShelle Workman je autorkou světového bestselleru Dead Roses Series, Immortal Essence Series, Blood and Snow Series a Touching Melody. Prodala přes tři tisíce kopií svých románů. Je ve světě velice známá a to včetně Japonska, Kanady a Evropy. (zdroj, vlastní překlad)

*
Naše upíří Sněhurka slaví šestnácté narozeniny. Profesor Pops se rozhodl, že uspořádá velký bál, jelikož Sněhurka neměla nikdy opravdovou narozeninovou oslavu. Sněhurka je nadšená - šaty má ráda každá dívka a naše upírka má přece možnost vybrat si ty nejlepší!
*
Na konci čtvrtého dílu zabila Sněhurka svého přítele Gaba. Ten však přežil, jelikož je chayot (anděl), který má za úkol zabíjet taková monstra jako je právě naše upírka. Gabe ale Sněhurku miluje a nikdy by ji neublížil. Stejně tak Sněhurčina nejlepší kamarádka čarodějka Cindy.
*
Sněhurčin život se pomalu začíná komplikovat. Ačkoliv stále drží svou krvežiznivost na uzdě, někdy uvažuje o tom, jak by bylo úžasné, kdyby se napila krve. Nejvíc touží znovu ochutnat krev svého lovce a Gaba. I když už se poučila, jaké nedozírné následky může mít pití krve, stále po ní dychtí.
*
Samozřejmě nesmíme zapomínat na zlou Upíří královnu, která chce Sněhurčino tělo posednout a být tak opět mladá. Schyluje se k velké bitvě mezi Dobrem a Zlem, mezi Sněhurkou a Upíří královnou.
*
Tento díl začíná pomalu a postupně odhalovat spletitost celé záležitosti. Dozvídáme se historii Upíří královny, vstupují nové nadpřirozené postavy a děj nabírá na obrátkách. Podle mého názoru, se jedná o zatím jeden z nejlepších dílů této série. Předchozí byly něco jako jednoduchý úvod, avšak v tomto dílu se začíná vše komplikovat a děj stupňovat.
*
Bude válka... 
Sněhurka bude muset bojovat o svůj život... 
Ples se změní v bitevní pole...
...kdo zvítězí?
*
4/5
*
Zdroj obrázků: 1, 2

2 komentáře:

  1. Šiesta časť a oni ešte stále len plánujú oslavu? :D No tak to som zvedavá, kedy sa k tomu konečne dopracujem aj ja :)

    OdpovědětVymazat
  2. Nerya: Anooo... :D No, když knížka má mít 12 dílů, tak se nemůžeme divit, že to autorka tak natahuje :D. Kdyby napsala jenom hlavní děj (ten který je doopravdy důležitý) tak skončí hned po prvním dílu :D (a to by se samozřejmě nevyplatilo ;) :D)

    OdpovědětVymazat

 

Rozečtené série

Across the Universe by Beth Revis Alex Craft by Kalayna Price Black Dagger Brotherhood by J.R. Ward Blue Bloods by Melissa de la Cruz The Chemical Garden by Lauren Destefano Codex Alera by Jim Butcher Dark-Hunter by Sherrilyn Kenyon Daughter of Smoke and Bone by Laini Taylor The Demonata by Darren Shan Divergent by Veronica Roth Evernight by Claudia Gray Fallen by Lauren Kate Fifty Shades by E.L. James Firelight by Sophie Jordon Hercule Poirot by Agatha Christie Hex Hall by Rachel Hawkins House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast Hush, Hush by Becca Fitzpatrick If I Stay by Gayle Forman The Immortals by Alyson Noel Inheritance by Christopher Paolini The Iron Druid Chronicles by Kevin Hearne Iron Fey by Julie Kagawa Kate Daniels by Ilona Andrews Mara Dyer by Michelle Hodkin Mercedes Thompson by Patricia Briggs The Morganville Vampires by Rachel Caine The Mortal Instruments by Cassandra Clare Night Huntress by Jeaniene Frost Revenants by Amy Plum Ruby Red Trilogy by Kerstin Gier The Secret Circle by L.J. Smith The Seven Kingdoms by Kristin Cashore Twilight by Stephenie Meyer Under the Never Sky by Veronica Rossi Unearthly by Cynthia Hand Vampire Academy by Richelle Mead The Wolves of Mercy Falls by Maggie Stiefvater

Přečtené série

Harry Potter by J.K. Rowling The Hunger Games by Suzanne Collins Matched by Ally Condie Millennium by Stieg Larsson Nightshade by Andrea Cremer Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan The Selection by Kiera Cass

Oblíbené série

Alex Craft by Kalayna Price The Demonata by Darren Shan The Chemical Garden by Lauren Destefano Codex Alera by Jim Butcher Dark-Hunter by Sherrilyn Kenyon Harry Potter by J.K. Rowling Hercule Poirot by Agatha Christie The Hunger Games by Suzanne Collins Hush, Hush by Becca Fitzpatrick If I Stay by Gayle Forman Inheritance by Christopher Paolini Iron Fey by Julie Kagawa Millennium by Stieg Larsson Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan Ruby Red Trilogy by Kerstin Gier Vampire Academy by Richelle Mead

Jsem v týmu

The Chemical Garden by Lauren Destefano Fallen by Lauren Kate Firelight by Sophie Jordon Hex Hall by Rachel Hawkins House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast The Hunger Games by Suzanne Collins Hush, Hush by Becca Fitzpatrick Iron Fey by Julie Kagawa Matched by Ally Condie Mercedes Thompson by Patricia Briggs The Mortal Instruments by Cassandra Clare Night Huntress by Jeaniene Frost Nightshade by Andrea Cremer The Selection by Kiera Cass Slide by Jill Hathaway Twilight by Stephenie Meyer Under the Never Sky by Veronica Rossi Unearthly by Cynthia Hand Vampire Academy by Richelle Mead The Vampire Diaries by L.J. Smith
 
Blogger Templates