Social Icons

pátek 10. ledna 2014

Recenze: Fat Vampire

Fat Vampire - Fat Vampire (1)
Autor: Johnny B.Truant
Počet stran: 148
Kindle verze
Anotace: Od autora "Jednorožčí western" přichází příběh plný tesáků a fast foodu...
Obtloustlý Reginald Baskin, pracující pro firmu zabývající se výrobou sportovního nářadí, konečně potká spolupracovníka, který si z něj nerobí srandu. K jeho smůle, se z jeho nového kamaráda Maurice vyklube stoletý upír. A když Mauric zachrání Reginaldovi život, je to jen další smůla. Reginald zjistí, že je nejpomalejší, nejslabší a nejtlustší upír, jaký kdy byl. Navíc je odsouzen k tomu, aby ve svém tučném těle žil napořád.

Fat Vampire je příběh toho nejnepravděpodobnějšího hrdinu. (vlastní překlad, zdroj)
Pár slov o autorovi: Johnny B.Truant je autor, blogger a podcaster. Sám spravuje svou webovou stránku johhnybtruant.com. Je autorem sérii - Jednorožčí western (Unicorn Western) a Tlustý upír (Fat Vampire) (vlastní překlad, zdroj)
*
Na tuto sérii jsem narazila vlastně úplnou náhodou. Viděla jsem ji na amazonu, kde kindle verzi měli úplně zadarmo, a protože knih není nikdy dost, rozhodla jsem si knihu pořídit. Zaujala mě hlavně obálka. Po přečtení anotace jsem si uvědomila, že tato kniha by mohla zodpovědět většinu mých otázek. Proč jsem nikdy nečetla o tlustém upírovi? Moc jsem se na knihu těšila, ale zároveň jsem od ní moc neočekávala. Autor mě ale mile překvapil a i předčil mé očekávání.
*
Hlavním tlustým upířím hrdinou je Reginald. Jak sám o sobě říká, byl vždy tlustý. Ten tlustý kluk na škole, který se nevešel ani na židli. Ten tlustý kluk, co pracuje pro firmu vyrábějící sportovní potřeby. Ten tlustý kluk, co si nikdy nesundá tričko na pláži. Reginald by byl rád obyčejným člověkem a ne tím "tlustým Reginaldem". Většinu svého času se trápí kvůli své nadváze a spolupracovníkům, kteří si z něj dělají srandu. Často prosí boha, ačkoliv není věřící, proč zrovna on musí mít tu nadváhu, proč se taková věc stala zrovna mu. Myslí si, že celý jeho život je jedna velká tragédie - tloušťka, smůla a i ženy, které se mu vyhýbají.
*
"I'm not sure what happens to a vampire when they can't feed, but I'm about to find out, and so far it's not so great."
*
Jediný, kdo si ze zoufalého Reginalda nedělá srandu je tajemný gothik Maurice. Nikdo o něm nic moc neví. Chodí na noční směnu a ráno, když svítí slunce, jde od hlavy až po patu zahalen. I v tom největším vedru nosí rukavice a deštník, i když neprší.
Reginald se rozhodne spřátelit se s Mauricem. Oba se domluví a večer zajdou na bowling. Na bowlingu se ale objeví i Mauriciho přátelé. Ti venku Reginalda napadnou, ale Mauric jej zachrání... pokud se přeměna v upíra dá brát jako záchrana. Většina lidí před proměnou tvrdě trénuje a snaží se dosáhnout maxima. Pokud se proměníte v upíra, vaše fyzička a hmotnost zamrzne. Proto všichni upíři jsou tak hubení... až na Regiho. V upíra byl proměněn bez přípravy, tudíž už nemá žádnou šanci zhubnout. Je z něj ten nejtlustší, nejpomalejší, zkrátka nejhorší upír.
Mauric se Regiho snaží naučit pár upířích způsobů, například jak správně lovit. Regi je ale pomalý a nedokáže běhat dlouhé tratě. Nedokázal chytit ani malé děvče, se kterým se později skamarádil.
Ale upíří rada nesnese ve svých řadách neschopné upíry. Když nejste pro upíry dost dobří, jednoduše se vás zbaví... Čeká to samé i Reginalda?
*
"Am I just supposed to stay here and wait to be killed? Between no chance and a tiny chance, I'll take the tiny chance. What do I have to lose?"
*
Reginald byl jistým způsobem opravdu netypický hlavní hrdina. Poprvé za celou dobu čtu o tlustém upírovi a podle Regiho, není být tlustý upír žádný med. Nemůžeme se proto divit, že většinu příběhu je Regi ze své váhy nešťastný a ještě víc je, až zjistí, že už nikdy nezhubne. Místy mi ho bylo opravdu líto, protože to, že je tlustý přece není jeho vina.
Maurice byl tajemný a moc místa v ději nedostal. Většinu času je v práci, kde s Regim probírá upíří schopnosti, nebo mimo město. Až na posledních pár stranách jdou společně do klubu, aby se Regi necítil tak sám. O jeho minulosti se tu mnoho nedozvíme, tak doufám, že snad v dalším dílu ano.
Nejvíc mě ale zaujala malá dívka, se kterou se později Regi skamarádil. Sama bydlí se svou matkou, které je věčně opilá, a nemá na výchovu své desetileté dcery čas. Proto mě zarazil i fakt, že se tak mladá slečna dívá na True Blood.
*
Děj ubíhal svižně. Líbilo se mi jakými způsoby se Regi popral se svou upíří přeměnou. Bavila jsem se u toho, když "lovil" v parku lidi. Některé části byly vtipné a já se u čtení bavila. Ačkoliv měl děj pár hluchých míst, samotný závěr mi to vynahradil.
Konec byl dech beroucí. Jenom jsem četla a koukala s otevřenou pusou! Autor mě opravdu překvapil a já byla ohromena. Knihu hodnotím velmi pozitivně. Vůbec jsem neočekávala, že bude tak skvělá.
*
I když je kniha v angličtině, určitě vám ji doporučuji. Angličtina je jednoduchá, knížka je celkem kraťounká a já ji přečetla během chvilky. :)
*
4/5

*
zdroj obrázku 1,2,3

4 komentáře:

 1. Tohle mi přijde tak krásně ujetý, že si to musím přečíst :) Pěkná rerenze!

  OdpovědětVymazat
 2. Myanmar: děkuji :-) určitě si knížku přečti! ;)

  OdpovědětVymazat
 3. Tak toto bude riadny masaker. Určite si to zoženiem. Už pri čítaní anotácie sa kráľovsky bavím a po dočítaní celej recenzie som rozhodnutá, že to určite stojí za môj čas (ktorý vlastne aj tak nemám). Zmienka o šokujúcom konci ma navnadila ešte viac.
  Ďakujem. :)

  OdpovědětVymazat
 4. Tak tahle vypadá dost ujetě, originálně a zajímavě.!!:D

  OdpovědětVymazat

 

Rozečtené série

Across the Universe by Beth Revis Alex Craft by Kalayna Price Black Dagger Brotherhood by J.R. Ward Blue Bloods by Melissa de la Cruz The Chemical Garden by Lauren Destefano Codex Alera by Jim Butcher Dark-Hunter by Sherrilyn Kenyon Daughter of Smoke and Bone by Laini Taylor The Demonata by Darren Shan Divergent by Veronica Roth Evernight by Claudia Gray Fallen by Lauren Kate Fifty Shades by E.L. James Firelight by Sophie Jordon Hercule Poirot by Agatha Christie Hex Hall by Rachel Hawkins House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast Hush, Hush by Becca Fitzpatrick If I Stay by Gayle Forman The Immortals by Alyson Noel Inheritance by Christopher Paolini The Iron Druid Chronicles by Kevin Hearne Iron Fey by Julie Kagawa Kate Daniels by Ilona Andrews Mara Dyer by Michelle Hodkin Mercedes Thompson by Patricia Briggs The Morganville Vampires by Rachel Caine The Mortal Instruments by Cassandra Clare Night Huntress by Jeaniene Frost Revenants by Amy Plum Ruby Red Trilogy by Kerstin Gier The Secret Circle by L.J. Smith The Seven Kingdoms by Kristin Cashore Twilight by Stephenie Meyer Under the Never Sky by Veronica Rossi Unearthly by Cynthia Hand Vampire Academy by Richelle Mead The Wolves of Mercy Falls by Maggie Stiefvater

Přečtené série

Harry Potter by J.K. Rowling The Hunger Games by Suzanne Collins Matched by Ally Condie Millennium by Stieg Larsson Nightshade by Andrea Cremer Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan The Selection by Kiera Cass

Oblíbené série

Alex Craft by Kalayna Price The Demonata by Darren Shan The Chemical Garden by Lauren Destefano Codex Alera by Jim Butcher Dark-Hunter by Sherrilyn Kenyon Harry Potter by J.K. Rowling Hercule Poirot by Agatha Christie The Hunger Games by Suzanne Collins Hush, Hush by Becca Fitzpatrick If I Stay by Gayle Forman Inheritance by Christopher Paolini Iron Fey by Julie Kagawa Millennium by Stieg Larsson Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan Ruby Red Trilogy by Kerstin Gier Vampire Academy by Richelle Mead

Jsem v týmu

The Chemical Garden by Lauren Destefano Fallen by Lauren Kate Firelight by Sophie Jordon Hex Hall by Rachel Hawkins House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast The Hunger Games by Suzanne Collins Hush, Hush by Becca Fitzpatrick Iron Fey by Julie Kagawa Matched by Ally Condie Mercedes Thompson by Patricia Briggs The Mortal Instruments by Cassandra Clare Night Huntress by Jeaniene Frost Nightshade by Andrea Cremer The Selection by Kiera Cass Slide by Jill Hathaway Twilight by Stephenie Meyer Under the Never Sky by Veronica Rossi Unearthly by Cynthia Hand Vampire Academy by Richelle Mead The Vampire Diaries by L.J. Smith
 
Blogger Templates